середа, 11 жовтня, 2017, 17:24 Суспільство
«Тиорія житя»: у Львові вдесяте пройде фестиваль короткометражних фільмів
<nbsp;>

З 11 по 15 жовтня у Львові відбудеться 10-й Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art. У слогані і справді є помилка. Але все так задумано.

Про це йшлося на прес-конференції, де розповіли про усі цікавинки та особливості фестивалю, передає кореспондент ІА ZIK.

Якщо в кількох словах – усі люди на світі мають стандартні «інструкції», як стати успішним, щасливим і жити просто прекрасно. Але чомусь так не стається. І ця ніби правильна «теорія життя» стає «тиорією житя» – не дуже веселою і чудовою. Зате справжньою. Бо тут не реклама чи красиве відео – а життя.

Координаторка заходу Оля Райтер згадує – перший фест відбувся далеко в 2008 році.

«Тоді ми розбили телевізор біля кінотеатру імені Миколайчука (на вул. Личаківській, – Ред.) Він був вже закритий, його давно не відновлювали, а зараз ним керує Бібліотека Стефаника. Це була ніби як пропаганда – давайте нарешті відкриємо цей кінотеатр. Зрештою, фестиваль вийшов тоді дуже маленьким – прийшло десь наших 40 друзів. За десять років щось та й змінилось – хоч цей кінотеатр і досі не відкрився», – говорить Оля Райтер.

За її словами, хоч і це прикро, що кінотеатр на Личаківській так і не відродили. Але прогрес у цій ситуації є: відкриватимуть фестиваль у Львівському кіноцентрі, який раніше таки вдалося відродити. І це чудово, що є місце, де можна показувати «некомерційне авторське кіно з думкою».

На фестивалі його буде багато –10 конкурсних фільмів українських режисерів та режисерок, де вийде побачити як і не дуже щасливу історію невдахи-мента Толіка, так і швидкість життя під час технічної перерви в супермаркеті. Їх покажуть 13-14 жовтня у Львівському палаці мистецтв о 19:00.

 

Буде й міжнародний конкурс, де представлятимуть 16 фільмів з 15 країн. Їх показуватимуть 12-14 жовтня у Львівському палаці мистецтв.

 

Ті, хто любить кіно з перчинкою, зможуть піти 13 жовтня о 23:00 на короткометражки еротичного кіно. Трейлера тут, звісно, немає. Але є анотації.

«Ми зберемо з вас розписки, що ви не будете скаржитись у Національну експертну комісію з питань захисту суспільної моралі. Хоча… її вже ліквідували, але це не означає, що вам не має бути 18, аби подивитись ці фільми», – пишуть на сайті фестивалю.

Зрештою, відбудеться й безліч інших заходів, які можна переглянути тут. А квитки – тут.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 15:52 :21