середа, 11 жовтня, 2017, 21:40 Світ
«Тріумф» української дипломатії: ПАРЄ затвердила резолюцію, що має зняти політичні санкції з РФ
ПАРЄ. Фото: radiosvoboda.org
ПАРЄ. Фото: radiosvoboda.org

Парламентська асамблея Ради Європи переважною більшістю голосів затвердила рішення, яке має на меті зняття політичних санкцій з Російської Федерації.

Про це свідчать результати голосування за резолюцію, проект якої підготовив наступний президент асамблеї Мікеле Ніколетті, пише «Європейська правда».

Майже всі поправки, запропоновані українською делегацією, були відхилені.

В тому числі у тексті рішення лишилася норма про те, що ПАРЄ та Комітет міністрів (виконавчий орган Ради Європи) мають «гармонізувати правила участі та представництва країн-членів в обох статутних органах».

Раніше в ЗМІ повідомлялось, що за задумкою ідеологів цієї норми це має заборонити ПАРЄ продовжувати дію обмежень, що накладаються на РФ, без згоди країн-членів. По суті, це ставить під питання схвалення у ПАРЄ будь-яких санкцій проти РФ. Враховуючи, що санкції мають поновлюватися щороку, обмеження можуть бути зняті вже в січні.

Примітно, що дану норму підтримала переважна більшість депутатів ПАРЄ, всі запропоновані Україною поправки провалилися, при чому голоси розділилися у пропорції 60 на 30.

Українські депутати голосували за скасування даних норм (окрім Юлії Льовочкіної, яка підтримала їх).

Конкретний механізм втілення нових положень може бути розроблений керівними органами ПАРЄ у найближчі місяці.

Нагадаємо, що українська делегація в ПАРЄ всупереч прогнозованій перемозі представниці парламенту Кіпру Стелли Кіріакідес підтримували всі три тури голосування її суперника з Литви. Перед цим один із членів української делегації заявив про негативне ставлення до українського питання з боку найбільш впливової в ЄС Європейської народної партії, кандидатом від якої на голову ПАРЄ був Аграмунт. Його відставки активно добивалась українська делегація. Окрім цього в України погіршились стосунки з Угорщиною через новий освітній закон, прийнятий Верховною Радою. Більш того, представники української дипломатії в різкій недипломатичній формі відреагували на вчорашню пропозицію висловлену президентом Чехії щодо майбутньої долі окупованого Криму. Все це аж ніяк не могло посилити вплив України в ПАРЄ, але вочевидь посилило позицію РФ.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 21:41 :52