середа, 11 жовтня, 2017, 20:25 Суспільство
Сенцов: Під час етапу побачив усі великі річки Росії
Олег Сенцов та Олександр Кольченко. Фото: hromadske.tv
Олег Сенцов та Олександр Кольченко. Фото: hromadske.tv

Челябінські правозахисники Микола і Тетяна Щури сьогодні отримали поштою лист від українського режисера Олега Сенцова, який відбуває 20-річний тюремний термін в Росії. Лист було написано 27 вересня з Кірова, де Сенцов перебував, як він пише, «проїздом» з Якутії на Ямал. Режисер повідомляє, що його етапують в Лабитнангі, місто в Ямало-Ненецькому автономному окрузі.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

За словами Сенцова, за час етапу він побував у кількох пенітенціарних установах Іркутська, Омська і Кірова, які «вважаються страшними». Згідно листа, ніяких заходів фізичного впливу, а також приниження людської гідності за час етапування до нього не застосовували.

Про те, що Сенцова переводять з Якутії через Іркутськ в іншу колонію, стало відомо в першій половині вересня. За минулий з тих пір час засуджений український режисер, як він пише в листі, «зміг побачити всі великі річки Росії: Волгу, Каму, Об, Єнісей і Лєну, навіть краєм бачив Байкал з віконця повітряної в’язниці». За словами Сенцова, «самопочуття нормальне, політ проходить благополучно».

У 2015 році російський суд засудив українських громадян Олега Сенцова і Олександра Кольченко до 20 і 10 років позбавлення волі відповідно. Їх звинуватили в підготовці терактів в включеному Криму. Провідні правозахисні організації оголосили Сенцова і Кольченко політичними в’язнями. Росія відмовляється видати їх Україні.

Нагадаємо, перед цим Олег Сенцов написав, що його етапують у найпівнічнішу колонію Росії.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 07:51:54