Новини » Політика 11 жовтня, 2017, 19:40
Нардеп: Венеціанська комісія пропонує створити конкурсну комісію з обрання суддів

У конструкції обрання суддів за схемою Президент – Верховна Рада – Міністерство юстиції Венеціанська комісія вбачає політичний вплив.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат України («Народний фронт») Вадим Кривенко.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко, виступаючи на пленарному засіданні Парламентської асамблеї Ради Європи у Страсбурзі, заявив, що в Україні триває робота з пошуку оптимальної формули антикорупційного суду.

Олег Барна зауважив, що Президент чітко заявив про те, що його мета – реформування судової системи.

«І, гадаю, питання не тільки в антикорупційних судах, а всіх. Щодо створення антикорупційного суду я чітко заявляв… коли є ланки, які виявляють злочин і не розслідують, потрібна кінцева ланка заключення цього ланцюга і винесення покарання. Але зараз потрібно подивитися на ефективність діяльності, тобто, чи скоріше процесуально, що вимагає від нас суспільство, створити новий суд? Там півтора – два роки піде. Чи створити, відповідно, підрозділ палати Верховного суду, який буде повністю відокремлений від їхнього впливу і матиме безпосередньо свої функції?», – зазначив депутат.

З його слів, суть не в тому, як називається суд, а в людях, які виноситимуть рішення.

«Тому моя позиція: чи це буде палата, чи це буде антикорупційний суд, але – і Президент так заявляє, – щоб це було швидко і, головне, ефективно», – заявив Олег Барна.

Депутат від «Народного фронту» Вадим Кривенко наголосив, що Венеціанська комісія проаналізувала законопроекти, які їй подала Україна, й у висновка сказано, що в конструкції обрання суддів за схемою Президент – Верховна Рада – Міністерство юстиції Венеціанська комісія вбачає політичний вплив.

«Тому Венеціанська комісія пропонує зробити цю конкурсну комісію з обрання суддів, що вона не мала жодного відношення ані до Президента, ані до Верховної Ради, ані до Мін’юсту. На сьогодні Президент це почув, побачив і зараз він хоче обговорити з громадськістю, щоб потім не було, що там, в Адміністрації Президента, написали… Проговорити з громадськістю і внести єдиний закон про антикорупційні суди, який задовольнить як депутатів ВРУ від коаліції, від опозиції, так і громадськість», – заявив Вадим Кривенко.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-27 13:02 :02