Новини » Економіка 1024

Львівський забудовник пояснив, чому під час буревію посипалися балкони

Забудовник, який будує об’єкт на вулиці Шевченка, 418, пояснив ситуацію з частковим руйнуванням балконів під час буревію у Львові.

Про це компанія ПрАТ «Ірокс» повідомила IA ZIK.

Як зазначено у повідомленні компанії, цей об’єкт наразі не експлуатується, хоча будівництво вже завершене. Руйнація балконів сталася вночі, з четверга на п’ятницю, 5-6 жовтня. У момент випадку в будівлі нікого не було. Охорона об’єкта перебувала на постах, за межами будинку.

Як було з’ясовано, оскільки будинок не експлуатується, працівники охорони періодично провітрюють приміщення. На момент сильного буревію провітрювалися приміщення 3, 5 і 8 поверхів. Працівники охорони не врахували потенційної загрози, не закрили вікна на ніч. Це призвело до часткового обвалу цегли з балконів. Слід підкреслити, що цей будинок розміщений на відкритому просторі, а тому в цьому місці час від часу спостерігаються потужні вітри.

На думку забудовника, подія сталася унаслідок ураганного вітру і явища парусності при незакритих вікнах, що в підсумку і призвело до часткового пошкодження балконів. Забудовник також повідомляє – будівництво проведено згідно вимог ДБН. Товщина стінки балкону – 12 сантиметрів, а встановлені вікна – покращеного виконання з відповідною фіксацією. У підсумку причиною випадку стали природне явище (буревій) і людський фактор. У подальшому, з метою недопущення повторних випадків, забудовник вирішив укріпити стінки балконів, встановивши посередині додаткові кріплення.

Як підкреслив забудовник, унаслідок урагану цієї ночі у Львові і області сталися інші руйнування – знесло дахи, було зруйновано несучі стіни у будинках. Водночас, компанія «Ірокс» оприлюднила перелік дозвільних документів, отримані нею на об’єкти будівництва у Львові.

Щодо будівництва на вулиці Б.-І.Антонича ПрАТ «Ірокс» було отримано такі документи: Розпорядження Сихівської районної адміністрації про присвоєння поштових адрес будинкам на Б.-І.Антонича, 3, 5, 5а, 5б. Рішення Виконавчого комітету Львіської міської ради, Містобудівне обгрунтування, Архітектурно-планувальне завдання, декларацію про готовність об’єкта до експулатації, технічний паспорт, висновок Департаменту містобудування Управління архітектури Львівської міської ради. Правомірність будівництва була встановлена судами на основі дозволів інспекції ДАБІ, містобудівних обгрунтувань, погоджених головним архітектором Львова, висновків державної експертизи. 25.09.17 року та 01.10.15 року інспекція Державного архітектурно-будівельного контролю зареєструвала декларації про готовність об’єкта до експлуатації за адресами Б.-І.Антонича, 5а, 5б. Водночас суд визнав безпідставною вимогу щодо сплати інвестиційного внеску, оскільки такі вимоги були встановлені вже після того, як забудовник почав будівельні роботи. Наступний крок – оформлення права власності на об’єкти нерухомого майна.

Щодо будівництва на вулиці Шевченка, 418. ПрАТ «Ірокс» було отримано такі документи: договір купівлі-продажу незавершеного будівництва на вулиці Шевченка, 418, дозвіл на виконання будівельних робіт, декларації про про готовність об’єкта до експуатації. Судовою колегією Львівського апеляційного адміністративного суду було встановлено, що договор купівлі-продажу є підтверджуючим документом про присвоєння адреси об’єкту ще до проведення його реконструкції. Таким чином, державний реєстратор зобов’язаний зареєструвати право власності ПрАТ «Ірокс» на квартири в секції 9 та секції 10, а також на цокольні і додаткові приміщення. Відповідно, це ж рішення стосується інших секцій.

Щодо будівництва на вулиці Величковського 61-62. Компанія «Ірокс» перейняла права генерального підрядника у ТзОВ «Будівельна компанія «Український стандарт» у 2013 році. Замовником будівельних робіт є ЛМУ ГУ МВСУ України у Львівській області, а правонаступник – управління поліції у Львівській області. Відповідно, що і пакет документів всім вимогам чинного законодавства України. А також не існує жодних судових процесів або конфліктів з приводу цього будівництва.

Щодо будівництва по вулиці Тернопільській, 42. ПрАТ «Ірокс» та ТзоВ «Персенківка» є солідарним власником цього майна загальною площею 1046,9 кв. м. згідно витягів №99036541, 9045926. Дозвіл на виконання робіт – реконструкцію об’єкта під багатоповерховий житловий будинок з добудовою та надбудовою з нежитловими приміщеннями та підземною автостоянкою виданий у 2008 році на підставі рішення виконавчого комітету львівської обласної ради народних депутатів, проектної документації у складі генерального плану, паспортів фасадів, розроблених ДП ДІМП «Містопроект», документа про затвердження проектної документації та реєстраціного посвідчення на об’єкт нерухомого майна. Термін дії дозволу – до завершення будівництва. Є також АПЗ, завдання на проектування та екпертна оцінка. ®

Loading...
Loading...
Loading...