середа, 11 жовтня, 2017, 12:37 Економіка
Держзакупівлі здешевили ліки для України, але ціни в аптеках досі завищені, – експерт
Ліки. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН
Ліки. Фото: Ратинський В'ячеслав/УНІАН

Виходячи із аналізу, який робив БФ «Пацієнти України» по трьох нозологіях, лікування яких наразі у програмі реімбурсації (гіпертензія, бронхіальна астма, діабет ІІ типу), є препарати, які в Україні дорожчі більше як в 10 разів ніж, наприклад, в Латвії та Угорщині.

Про це у коментарі ІА ZIK повідомила виконавчий директор БФ «Пацієнти України», експерт Реанімаційного пакету реформ Ольга Стефанишина.

«Раніше така проблема була і з ліками, закупленими за державний кошт, і з ліками в аптеках. З приходом міжнародних організацій цю проблему у державних закупівлях подолано: ціни, за якими закуповують для України ліки міжнародні організації, в рази нижчі, ніж ті, за якими закуповував МОЗ у 2014 році. Але в аптечному сегменті ситуація залишається незмінною», – зазначила вона.

Ольга Стефанишина пояснила, що така ситуація зумовлена складною та тривалою в часі процедурою доступу ліків на ринок України, а імпортери часто закладають у вартість ці ризики. Крім того, Україна є референтною країною для РФ, а в РФ ринок більший і ціни там вищі, тому виробники та імпортери тримають ціни високими в Україні.

«Наразі Уряд поступово намагається орієнтувати ринок на європейські ціни, наприклад Постанова КМУ № 862 від 09.11.2016 «Про державне регулювання цін на лікарські засоби» запроваджує обмеження ціни лікарських засобів, які є в програмі реімбурсації (гіпертензія, бронхіальна астма, діабет 2 типу) медіаною цін за такий лікарський препарат в референтних країнах. Такі зважені та поступові кроки в ціновому регулюванні ринку є доволі логічними через те, що різке запровадження обмежень може таким чином вплинути на ринок, що частину ліків припинять поставляти взагалі, а це неприпустимо оскільки пацієнти не мають припиняти лікування», – зазначає Стефанишина.

Детальніше читайте у статті «Дорого, але чи якісно? Питання і відповіді про імпортні ліки в Україні» на сайті ІА ZIK.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 07:56:12