Новини » Політика

Закон про освіту лише частково зупинить повзучу еміграцію угорців, – нардеп

Новий закон про освіту допоможе національним меншинам краще інтегруватися у суспільство, але це тільки частково призупинить їхню еміграцію. Тільки зріст економіки змусить їх залишатися в Україні.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) розповів народний депутат України Ігор Луценко.

Ігор Луценко вважає, що еміграція угорців – це комплексна проблема і якщо б нового освітнього закону не було, то шансів на те, що угорці будуть залишатися навпаки були б менші і не тільки угорці.

«Є система, яку пропонує держава, щоб вивчалася державна мова. Ця система базується на підштовхуванню до її вивчення. Якщо не займатися розвитком української мови, зокрема і серед національних меншин, то національні меншини будуть зникати шляхом переміщення через кордон. Ситуація зараз така, що батьки живуть тут, а діти працюють вже за кордоном, або купляють квартири там. Це дуже повзуча і поступова еміграція угорців», – впевнений нардеп.

Проте, на думку гостя програми, мовний закон тільки частково впливає на еміграцію національних меншин. Основна причина це економічна ситуація в Україні.

«Угорщина розуміє, що зараз основний капітал – це люди, які будуть вносити свій вклад в економіку, вирівнювати європейські пенсійні проблеми. І те, що Угорщина зарошує угорців – це природна конкуренція за людей. Ми мусимо зрозуміти, що оснівне це все-таки економіка. Після того як впав курс і виникла колосальна майнова нерівність мовою ми нічого не змінимо», – констатує Луценко.

Loading...