вівторок, 10 жовтня, 2017, 12:58 Політика
У військово-промисловому комплексі збереглися принципи роботи з часів СРСР, – Пашинський
Українська військова техніка на складах. Фото: ZIK/EPA/SERGEY DOLZHENKO
Українська військова техніка на складах. Фото: ZIK/EPA/SERGEY DOLZHENKO

Допоки в Україні не буде створено внутрішньої конкуренції у військово-промисловому комплексі, доти він не розвиватиметься ефективно. І увесь ринок працюватиме за радянським зразком.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) розповів керівник Комітету ВР з питань національної безпеки і оборони Сергій Пашинський.

«В Україні зберігся пережиток Радянського Союзу у чистому вигляді. Адже колись існував держплан, за яким було визначено, скільки потрібно виготовити як туалетного паперу, так і ракет для військових. А зараз ця система вже не може працювати. І навіть історія це довела. Але «острівець радянщини» у нас залишився. Проблема ж полягає у тому, що потрібно змінити принципи функціонування військово-промислового комплексу», – сказав Пашинський.

Натомість ведучий Сергій Рахманін зауважив, що з 2014 року точаться розмови про створення спеціального урядового органу, який би займався проблемами військово-промислової галузі. Але його чомусь досі немає.

«Я півтора року був головою спостережної ради і точно можу сказати, що є питання зміни принципів. Переконаний, що поки в Україні не буде внутрішньої конкуренції та можливості ефективно розвиватися,  у нас і далі існуватиме радянський пережиток і говоритимуть про якусь неефективність. Не можна з одного центру («Укроборонпром», – ZIK) керувати заводами, які ремонтують автомобілі ЗІЛ 131, та тими, що випускають, наприклад, найбільш технологічні турбіни. Навіть компанія «Боїнг» свого часу, маючи сотні заводів, позбулась зайвих сегментів», – прокоментував Пашинський.

Він додав: «Я переконаний, що у нас є дуже вдалі приклади приватних компаній, які можуть займатися як ремонтами автомобілів, так і виготовленням турбін. І потрібно їм дати можливість розвиватися. Тому питання рентабельності є однією із небагатьох тем, де ми з Міністром оборони Степаном Полтораком та Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом дебатуємо. Адже радянська система передбачає нульову рентабельність, і це неправильно. Думаю, що це питання ми врегулюємо найближчим часом, адже я особисто ним займаюсь».  

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-23 18:43 :46