вівторок, 10 жовтня, 2017, 12:51 Політика
У нас є типи боєприпасів, якими ЗСУ забезпечені на 1700 відсотків, – Пашинський
Фото: Гонтар Володимир/УНІАН
Фото: Гонтар Володимир/УНІАН

Сьогодні Збройні Сили України відчувають дефіцит чотирьох типів боєприпасів. Ними українська армія забезпечена менше, ніж на 30%. Тому логічно було б зосередитись саме на ліквідації цього дефіциту, паралельно роздумуючи над тим, як ми вироблятимемо їх в подальшому.

Таку думку в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони Сергій Пашинський.

«Забезпеченість ЗСУ боєприпасами визначається під потреб, які були закладені ще в радянські часи під умови імовірної Третьої світової війни. Є деякі типи боєприпасів, якими під ці потреби ми забезпечені від 600% і аж до 1700%, тобто до Владивостоку нам вистачило б», – іронізує Сергій Пашинський.

Проте, зазначив він, є буквально чотири типи боєприпасів, якими українська армія забезпечена менше, ніж на 30%.

«Це саме та проблема, на якій держава Україна повинна сконцентруватися і вирішити її. І це потрібно робити швидко. У нас немає двох-трьох років, ми повинні якнайшвидше цими боєприпасами забезпечити Збройні Сили», – каже нардеп.

За його словами, у справі забезпечення ЗСУ необхідними дефіцитними боєприпасами є різні методологічні підходи.

«Я, наприклад, вважаю, що нам треба концентруватися на терміновому забезпеченні дефіцитними боєприпасами і паралельно потрібно думати, як ми будемо їх виробляти і в кооперації з ким ми це робитимемо», – пояснює голова Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки та оборони.

Проте є багато експертів, які знають, що для України дефіцитними є, наприклад, 12,7-міліметрові патрони. Вони говорять, що терміново необхідно будувати патронний завод.

«Я відповідально заявляю, що в найближчі роки, десятиріччя, а може і більше, у нас не буде жодного бажання воювати ні з Китаєм, ні з Індією. Відповідно такі розмови є безпідставними. У нас є конкретні чотири типи дефіцитних боєприпасів, на яких потрібно зосередитись», – зазначив народний обранець.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 00:50:02