вівторок, 10 жовтня, 2017, 14:09 Київ
Те, що Театр на Подолі відкрився, не заважає його знести, – секретар Київради
Київський академічний драматичний театр на Подолі в Києві. Фото: Скакодуб Андрій/УНІАН
Київський академічний драматичний театр на Подолі в Києві. Фото: Скакодуб Андрій/УНІАН

Відкриття Театру на Подолі не завадить місту виконати петицію киян про знесення будівлі театру. Але чи варто на це витрачати додаткові міські кошти – питання.

Про це розповів секретар Київради Володимир Прокопів, передає УП.Київ.

«Те, що дана будівля здана в експлуатацію, жодним чином не заважає міській владі знести цю будівлю, чи виконати будь-що, про що йде мова у петиції», – сказав Прокопів.

Він зазначив, що будівля належить територіальній громаді. Тому вона може «робити з нею, що завгодно».

«Це було би критично, якби це було у приватній власності і приватний забудовник так зробив і вважав, що так має бути. Але театр перебуває у комунальній власності. Тобто місту нічого не заважає у будь-який момент робити йому реконструкцію, змінювати фасад, якщо буде прийняте рішення, що потрібно на це виділити бюджетні кошти», – підкреслив секретар Київради.

Попри це, він сумнівається, наскільки доцільно виділяти десятки мільйонів гривень з міського бюджету на перебудову споруди.

«От є будівля. Ми отримали її в такому вигляді. У такому вигляді вона громаді не подобається. Якщо знайдеться інший інвестор, який буде готовий заплатити тих же 174 мільйони, щоб зламати і перебудувати, то, може, це і правильно. Чи, може, ті люди, які виступають категорично проти, згодні самі скинутися і перебудувати за свої гроші. Ще є петиція. Ми мусимо її розглянути і прийняти рішення. Можливо, якщо критична кількість людей вважає, що на це потрібно виділити кошти з міського бюджету і перебудовувати, – то я не виключаю, що і такий варіант може бути», – пояснив Прокопів.

Він зазначив, що петицію вже розглянули. Виконати її мають до 1 квітня 2018-го року.

Зараз над реалізацією вимоги громади працює робоча група з числа міських чиновників, представників різних інститутів і громадськості. Відповідальними за виконання петиції призначили заступників голови КМДА Ганну Старостенко та Олександра Спасибко.

«Нам треба зробити основне, що випливало з цієї петиції, на мою думку, – не допустити в майбутньому таких випадків, коли приватний інвестор витрачає велику суму коштів, хоче місту зробити подарунок, а в кінці місто і інвестор отримують проблему, бо зовнішній вигляд не був погоджений з громадою. Тобто має бути дискусія з таких питань», – сказав Прокопів.

Попри це, секретар не сказав, що таки буде з Театром на Подолі у контексті його знесення. Зараз це питання обговорюють.

Нагадаємо, восени 2016 року киян обурив фасад нової будівлі Київського драматичного театру,зведеного на Андріївському узвозі. Кошти на реконструкцію театру виділила корпорація «Roshen».

Столичний житель відразу ж зареєстрував на сайті Київради петицію з вимогою демонтувати фасад нової будівлі Театру на Подолі. Вона швидко зібрала необхідні 10 тисяч голосів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 07:56:58