вівторок, 10 жовтня, 2017, 9:19 Події
Продовження на рік закону про особливий порядок на Донбасі набуло чинності
Наслідки бойових дій на Донбасі. Фото: dw.com
Наслідки бойових дій на Донбасі. Фото: dw.com

Закон «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей» набув чинності.

10 жовтня його опубліковано в офіційній газеті Верховної Ради «Голос України» – і цього ж дня він набуває чинності, – повідомляє «Українська правда» з посиланням на «Українські новини».

Цей закон продовжує на рік дію закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей» – тобто до 10 жовтня 2018 року.

У документі зазначено, що він набуде чинності виключно після виконання всіх умов, прописаних у прикінцевих положеннях закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької і Луганської областей», особливо в частині, яка стосується виведення всіх незаконних збройних формувань, їхньої військової техніки, а також бойовиків і найманців із території України».

Той закон діяв з 18 жовтня 2014 року, однак у силу вступила лише його перша стаття, яка передбачала тимчасове введення на 3 роки особливого порядку в окремих районах, містах, селищах і селах, які визначаються рішенням Верховної Ради.

Решта статті закону почали б діяти з дня вступу в повноваження органів місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу, обраних відповідно до законодавства України та з дотриманням міжнародних стандартів проведення виборів, дотриманням при цьому прав людини і низки інших умов.

Це стосується амністії та недопущення кримінального переслідування учасників подій на Донбасі, права мовного самовизначення жителів Донбасу, участі органів місцевого самоврядування в призначенні керівників органів прокуратури та судів тощо.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-21 14:55 :02