Новини » Політика 10 жовтня, 2017, 18:20
Нардеп: Закон про освіту не порушує прав національних меншин

Нині слід шукати компроміси, як Угорщина хоче допомагати національним меншинам, і в який спосіб Україна готова долучитись до такої роботи, щоб нацменшини вивчали й українську мову, і могли вільно володіти своєю рідною мовою.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив народний депутат (фракція БПП) Валерій Пацкан.

Депутат нагадав, що років п’ять тому Угорщина провела поправки до Конституції, які дозволяють голосувати і закордонним угорцям, тому, на його думку, Угорщина показуватиме, що вона допомагає закордонним угорцям, які проживають на Закарпатті.

«Ми прийняли закон про освіту, який взагалі не порушує прав національних меншин, він не утискає… Тому краще зараз знаходити компроміси, як Угорщина хоче допомагати національним меншинам, і в який спосіб Україна готова так само готова долучитись до допомоги національним меншинам, щоб вони вивчили українську мову і могли вільно володіти своєю мовою національної меншини», – зазначив Валерій Пацкан.

Натомість, продовжує нардеп, заява за заявою з угорської сторони заводить у глухий кут це питання, і надалі воно важко вирішуватиметься.

Валерій Пацкан вважає, що нині можна зробити три ключові речі. Так, перше – розширити програму навчання угорськомовного населення української мови, адже є такі села, де мешканці взагалі не розмовляють українською мовою.

«Я пояснював угорцям як представник від Закарпаття, що це – на їхню користь», – каже Валерій Пацкан.

Він нагадав, що у дитсадочках та початкових класах можливе навчання мовами нацменшин, проте ЗНО, на його думку, слід складати державною мовою, і це є другим аспектом. А третій полягає у тому, щоб не здіймати галасу, а знаходити спільні точки дотику.

Нагадаємо, у кулуарах ПАРЄ у Страсбурзі поширили брошури з критикою реформи освіти, яка відбувається в Україні.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-20 06:07 :59