Новини » Суспільство 9 жовтня, 2017, 17:52
Юрій Шухевич вважає, що на замки Львівщини «хтось хоче накласти лапу»

На замки Львівщини хтось хоче накласти лапу, тому саме зараз підняли питання про передачу національної спадщини у комунальну власність Львівської облради.

Про це сьогодні, 9 жовтня, під час прес-конференції заявив народний депутат України Юрій Шухевич.

«Те, що робиться в Україні з культурою, просто жахливо. Скільки пам’яток культури просто зникають! Те, що уряд і Міністерство культури дивиться крізь пальці на все, – неприпустимо. Що робиться із замками? Я думаю, там вже хтось про щось домовився і хоче накласти лапу на них. Дійсно, завтра там з’явиться готель, ресторан, але не буде культури і не буде замку. Його захочуть перебудовувати, добудовувати, розбудовувати», – заявив нардеп і додав, що громадськість повинна бити на сполох, щоб цього не допустити.

Лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, народний художник України, академік, професор Любомир Медвідь підкреслив, що замки є власністю держави, і так повинно залишитися.

«Інша проблема, що Мінкультури щось не добачає або не хоче бачити», – заявив Л. Медвідь.

Нагадаємо, у Львівській обласній раді підготували проект рішення про оформлення права власності облради на низку пам’яток національного значення, серед яких є Олеський, Підгорецький та Золочівський замки. Комісія з питань культури б’є на сполох, заявляючи, що це питання потрібно добре вивчити, щоб не нашкодити спадщині, яку усе своє життя життя збирав Борис Возницький, адже не факт, що обласний бюджет потягне таке навантаження. Тоді потрібно буде шукати того, хто з ним впорається. Відтак, пам’ятки можуть перетворитися на ресторани і готелі.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-24 09:43 :24