понеділок, 9 жовтня, 2017, 13:18 Регіони
УПЦ МП отримала вказівку з Москви не вести діалог із нами, – патріарх Філарет

Українська православна церква Московського патріархату отримала вказівку від Москви не вести жодних діалогів із УПЦ КП.

Про це на брифінгу у Чернівцях 8 жовтня повідомив глава УПЦ КП патріарх Філарет, інформує власкор ІА ZIK.

«Коли був живим митрополит Володимир Сабодан, ми почали цей діалог. І він у нас непогано пішов. А потім прийшла вказівка із Москви – ніякого діалогу з Київським патріархатом не вести. Але це не значить, що ми з цією церквою не об’єднаємося, тобто не створимо одну православну церкву. Ми стопроцентово впевнені, що буде така церква», – сказав Філарет.

Він зазначив, що Московський патріархат не хоче назвати Росію країною-агресором, а також відмовляється відспівувати українських воїнів, які загинули на Донбасі.

«Пам’ятаєте, митрополита Онуфрія, коли Президент Петро Порошенко вручав нагороди героїв України, то вся Верховна Рада встала і вітала. Всі іноземці і високопосадовці вітали, а митрополит Онуфрій сидів. Архірей, який був з ним, хотів встати, але він його посадив. Потім журналісти його запитали: «А чому ви не встали?». А він каже: «А ми не можемо вшановувати вбивць!». Отже, наші герої для нього вбивці. А коли люди побачили це, то почали тисячами, а може й десятками тисяч українців з Московського патріархату переходити в Київський патріархат. І проходить це безболісно», – сказав Філарет.

«Ми впевнені, що прийде час, Господь створить такі умови, що і духовенство, і єпископат МП прийдуть до нас. Наша позиція така – не ворогувати із єпископатом, із духовенством Московського патріархату. Чому не треба ворогувати? Бо так ми будемо розхитувати основи нашої держави, зробимо міжрелігійну ворожнечу. Ворожнеча призводить завжди до розділення. А ми розділення не хочемо. Ми хочемо єднання. І заради цього єднання ми мирно з ними співіснуємо. І ми знаємо, що прийде час, і вони прийдуть до нас», – сказав патріарх Філарет.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-23 13:04 :28