понеділок, 9 жовтня, 2017, 10:47 Світ
Стародавні ритуали, які досі практикуються у сучасному суспільстві
Фото:  Getty Images/ Daniel Berehulak
Фото: Getty Images/ Daniel Berehulak

Якщо ви маєте сумніви щодо того, чи досі існують у сучасному суспільстві стародавні традиції, то варто зазначити, що існує цілий ряд ритуалів, які все ще практикуються у різних частинах світу.

Найдавніші з відомих людських обрядів сягають 70 000 років. Свідчення цьому були знайдені у печері, що на пагорбах Цоділо, Ботсвана, відомих як «Гори богів». У кам’яному віці вважалося, що люди походять від змій, тому печерні мешканці часто приносили пожертви кам’яному пітону.

З плином часу більша частина ритуалів та обрядів еволюціонувала відповідно до норм суспільства, що змінилися або ж узагалі відійшли у забуття, якщо не співпадали з потребами або переконаннями сучасної людини. Проте існує низка ритуалів, які витримали випробування часом, незважаючи на їх суперечливий характер та / або заборону уряду країн, де вони практикуються.

Нижче наведено кілька суперечливих ритуалів, які досі практикуються:

Перетворення у дику тварину

У європейських країнах, таких як Шотландія, Болгарія, Фінляндія, Італія, Португалія, Греція, Франція, Швейцарія та Німеччина, все ще існує язичницький ритуал перевдягання у дику тварину. Він практикується під час свята Св. Миколая у грудні або святкування Різдва чи Нового року.

Цей ритуал стосується «страху перед темрявою». Його мета – звільнитися від страху та «позбутися» зими. Дана традиція також пов’язана з народжуваністю: якщо ви одягнені як тварина, то стаєте твариною і приносите плодючість своєму селу.

Кровопускання Ашура

Кровопускання Ашура практикується шиїтською сектою мусульман в усьому світі. Воно має на меті відзначити смерть онука пророка Мохаммеда Імама Хусейна у битві під Кербелою у VII-му столітті.

Під час виконання ритуалу мусульмани ходять вулицями у процесії, увесь час наносячи собі рани. Зміст ритуалу полягає у тому, щоб підкреслити скорботу та покарати себе за те, що не брав участі у битві Хусейна з омеядівськими військами та не врятував від смерті.

Для виконання ритуалу немає жодного вікового обмеження, що означає, що діти та дорослі можуть брати у ньому участь. «Одна сльоза, пролита за Хусейна – змиває сто гріхів», – популярний вислів серед мусульман-шиїтів.

Куткот

Куткот є ритуалом вшанування померлих на Філіппінах. Він передбачає викопування трупа близької людини через рік після поховання, одягання у новий одяг та організацію свята на його честь.

Мангіяни також виконують свій традиційний танок під назвою «Тарук» із кістками покійника. Сім’я, яка викопала труп, потім тримає тіло всередині свого дому ще рік, перш ніж повернути назад у могилу.

Хадака-мацурі

Фото: Getty Images/ Koichi Kamoshida
Фото: Getty Images/ Koichi Kamoshida

Хадака-мацурі, також відомий як фестиваль «Голої людини», все ще організується у деяких японських селах, де вибирають одну людину або «Сін-Отоко» – для того, щоб врятувати від страждання та нещастя всього села.

Походження ритуалу можна простежити на сотні років назад, коли багато районів Японії страждали від нещасть та хвороб. Оскільки японці вірять у те, що голе тіло може поглинати усілякі негаразди, обрана людина повинна бути роздягненою. Тоді усі мають доторкнутися до неї, щоб очиститися від гріхів, після чого «Сін-Отоко» виганяють назавжди з села.

У даний час люди вважають за честь брати участь у фестивалі, під час якого чоловіки вдягають настегенні пов’язки та шукають Сінгі або щасливу паличку, яка захована у холодній багнюці. Той, хто знайде її, представлятиме усе село.

Пріта Паул,
International Business Times

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 04:17 :09