Новини » Політика 9 жовтня, 2017, 18:15
Роман Безсмертний: Україна потребує перезаснування держави

Україна скоріш нагадує певне середовище для заробітку, ніж сучасну модерну державу. Тому вона потребує серйозного перезаснування держави.

Про це в ефірі програми Vox populi. Голос народу на телеканалі ZIK заявив представник України у політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську (2014-2016 рр.) Роман Безсмертний.

Гість програми зазначив, що, на його думку, сучасна Україна в нинішній моделі держави далі розвиватися не зможе.

«Україна потребує серйозного перезаснування держави. Україні потрібна нова Конституція, зовсім нова, сучасна форма держави, державного устрою. І для мене тільки є питання, якщо є політична воля, коли на це йти, який для цього треба перехідний період? Тому що треба не тільки змінювати Конституцію, треба міняти законодавство, яке стосується таких інституцій як президент, і взагалі – доречність такого інституту; уряд, парламент і його діяльність. Далі – це місцева влада, регіональне і місцеве самоврядування», – каже Роман Безсмертний.

З його слів, нинішня Конституція себе випрацювала, тож потрібна зовсім інша модель влади.

«Я готовий над цим працювати. Над цим працюють фахівці, які розглядають нові, сучасні моделі побудови держави. Але я повністю погоджуюся із тим, що Україна скоріш нагадує певне середовище для заробітку, ніж сучасну модерну державу», – вважає Роман Безсмертний.

Гість програми наголосив, що у системі організації державної влади в Україні, особливо, виконавчої, є маса проблем.

«Перша із них – це роздвоєність виконавчої влади. Це надважлива проблема, бо ми постійно маємо конфлікт між Президентом та урядом. Друга проблема – це тема судової влади, яка і владою не може бути названа, але всередині інституційно там маса проблем, пов’язаних не тільки із кадрами, а й із самою структурою, із організаційною діяльністю. Наступна – це тема прокуратури», – заявив Роман Безсмертний.

Ще однією проблемою є парламентаризм в Україні, каже гість програми.

«Це є проблема з проблем. Парламент є парламентом, але він не виконує контрольну функцію», – заявив Роман Безсмертний.

З його слів, роль і місце місцевого самоврядування – це ключова проблема у нашій державі, і щоб органи місцевого самоврядування могли належно виконувати свої функції, туди слід спрямувати ресурси.

Читайте також, Безсмертний: ФСБ збиралася вбити Кучму

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-01 11:48 :13