понеділок, 9 жовтня, 2017, 18:20 Політика
Маркіян Лубківський: Україна не має свого реального плану, як повернути Донбас

Закони щодо Донбасу прийняті для того, щоб вирішити кулуарні питання, а не розв’язати конфлікт так, як би це треба було Україні, щоби повернути окуповані території.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Надзвичайний і Повноважний Посол України Маркіян Лубківський.

На думку дипломата, США можуть нині вирішувати питання, які пов’язані із їхніми відносинами з РФ, і в такому випадку Україна є країною, яка може зіграти як на користь, так і проти цієї ситуації для Штатів.

«США всіляко використовують ситуацію, пов’язану з Україною, підтримуючи нашу територіальну цілісність та суверенітет, але, разом із тим, чинячи тиск на Російську Федерацію. Я думаю, що ключовим і важливим питанням, яке не варто відкидати, є питання, чи Україна дотримується того, що вона пообіцяла у різних форматах – чи в Мінському, чи в нормандському. І друге питання, яким чином Україна демонструє відданість таким ключовим питанням, як боротьба з корупцією і проведення реформ. На це США теж дуже уважно і ретельно дивляться», – зазначив Маркіян Лубківський.

Про те, що саме Україна пообіцяла партнерам – ЄС і США та чого очікують вони від України, продовжив гість програми, слід запитати в очільника держави та представників зовнішньополітичного відомства.

«Чи то вибори на Донбасі, чи то визнання спеціального статусу Донбасу, чи багато інших питань – ми про це не знаємо. На жаль, ці переговори є доволі втаємничені», – зазначив Маркіян Лубківський та наголосив, що коли говорити про російську чи американську позицію, складається враження, що Україна у тій ситуації відіграє роль статиста. Це, вважає він, є дуже небезпечним.

«Насправді, у нас немає реального свого плану, як Україна повертатиме Донбас. Ті закони, які були прийняті, не відіграють жодної ролі для повернення, скажімо, Донбасу. З моєї точки зору, ці закони – виключно для законів, тобто, вони прийняті для того, щоб вирішити кулуарні питання, а не розв’язати конфлікт так, як би це треба було Україні, щоби повернути ці території», – заявив Маркіян Лубківський.

Гість програми додав, що є прихильником більш агресивного процесу, який полягає у військово-політичному способі вирішення питання, а дипломатичний – як допоміжний. Ресурс для такого способу є, впевнений Маркіян Лубківський, головне, щоб не вибухали склади з боєприпасами.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 01:26:47