Новини » Львів 9 жовтня, 2017, 17:37
Львівщина отримала найкраще в Україні обладнання для діагностики раку матки та грудей
 • Фото: Юра Мартинович/ZIK
 • Фото: Юра Мартинович/ZIK
 • Фото: Юра Мартинович/ZIK
 • Фото: Юра Мартинович/ZIK
 • Фото: Юра Мартинович/ZIK
 • Фото: Юра Мартинович/ZIK
 • Фото: Юра Мартинович/ZIK
 • Фото: Юра Мартинович/ZIK
 • Фото: Юра Мартинович/ZIK
 • Фото: Юра Мартинович/ZIK
 • Фото: Юра Мартинович/ZIK

Сьогодні, 9 жовтня, на Львівщині стартували «Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок», які триватимуть до 23 жовтня. Зокрема, у Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі (вул. Гашека, 2а) представили найсучасніше діагностичне та хірургічне обладнання, яке було нещодавно закуплене на суму 5,5 млн доларів.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Рак молочної залози посідає перше місце в структурі онкологічної захворюваності та онкологічної смертності жінок в Україні. Щороку на рак грудей хворіє понад 16 тисяч українок. Кожні 30 хвилин лікарі виявляють новий випадок раку молочної залози, кожну годину від нього помирає одна жінка. Щорічно ця онкохвороба забирає життя майже 7,5 тисяч українських жінок.

Статистика доводить – від раку молочної залози виліковуються 95% жінок, у яких захворювання виявлено на першій стадії, 80% жінок, у яких виявлено другу стадію захворювання, 50% – із третьою стадією захворювання.

Завдяки реалізації у Львівській області субпроекту «Онкопровенція та впровадження ефективних протипухлинних технологій у Львівській області» спільного зі Світовим банком проектом МОЗ України «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» було закуплено найновіше діагностичне обладнання на мільйони доларів. До прикладу, загальна вартість медичного обладнання, що придбано у Львівський регіональний онкологічний центр становить 5,52 млн доларів США. У поліклінічне відділення ЛДОРЛДЦ (вул. Єфремова, 59), у якому створено Міжрайонний скринінговий центр, поставлено обладнання вартістю 441, 2 тис. доларів США. Ще більше мільйона доларів було витрачено на обладнання в шести скринінгових центрах створених у Львівській області (у Дрогобичі, Самборі, Стрию, Червонограді та два у Львові.), завдання яких – діагностування патології шийки матки і грудної залози у жінок. Загальна ж вартість позики, що виділена на цей проект у Львівській області, становить понад 10 млн доларів, з яких на 7,5 млн уже закупили відповідної техніки.

Голова Львівської ОДА Олег Синютка, який також був на представленні нового медичного обладнання, розповів, що у випадках збору грошей за діагностування на них – потрібно повідомляти у правоохоронні органи.

«Це одне із найсучасніших обладнань такого типу в Україні. Хотів би підкреслити, що це обладнання отримане за допомого Світового банку у вигляді гранту, і тому обслуговування клієнтів повинно бути безкоштовно. При будь-яких вимаганнях грошей потрібно обов’язково інформувати правоохоронні органи», – зазначив Олег Синютка.

Однак, лікарі уточнили, що розхідний матеріал, який може використовуватися при тих чи інших процедурах, – є платний.

Для покращення діагностики онкологічних захворювань у регіональному онкоцентрі зараз доступне безкоштовне обстеження на КТ, системі ОФУКТ/КТ, флюороскопічний та рентгенографічній системах, надсучасних мамографах, зокрема із 3D томосинтезом, а також УЗД апаратах із функцією трьохвимірного сканування грудних залоз та апараті МРТ. Також придбане лабораторне обладнання: гематологічний аналізатор, обладнання для рідинної цитології, прилад для фарбування кріостатних препаратів, прилад для фарбування препаратів в автоматичному режимі, система для експрес-діагностики. Також для підвищення рівня та якості органозберігаючих операцій у онкоцентрі придбані сучасні хірургічні столи, операційні лампи, та хірургічний мікроскоп.

Для покращення діагностики та раннього виявлення раку шийки матки у лабораторії центру запроваджено єдину на Львівщині у комунальному закладі охорони здоров’я, рідинну цитологію.

Центр забезпечений комп’ютерною технікою із встановленим програмним продуктом «Електронний реєстр жіночого населення Львівської області». Програма передбачає створення електронної картки пацієнта із прикріпленням усіх проведених обстежень, зображень мамографії, УЗД, КТ, МРТ тощо.

Для впровадження програми скринінгу на Львівщині створено шість міжрайонних скринінгових центрів, кожен з яких забезпечений цифровим мамографом, УЗД-апаратом, мікроскопом та комп’ютерною технікою для ведення електронного реєстру. Наразі цей «Електронний реєстр жіночого населення» проходить тестування і вже скоро запрацює у звичному режимі.

Головний лікар Львівського онкоцентру Ігор Ковальчук розповів, що це обладнання допоможе врятувати значно більше життів завдяки ранній діагностиці.

«Такого потужного обладнання, яке є тепер у нашому центрі, жодна профільна установа в Україні немає. Завдяки цим апаратам ми можемо значно швидше виявити патологію і, відповідно, допомогти жінкам», – повідомив Ігор Ковальчук.

Щорічні акції з профілактики патології грудної залози та шийки матки показують високу ефективність та активність задля проходження обстеження. Під час минулорічної акції було оглянуто 52 960 жінок (у 2012 році 51 176 жінок, 2013-ому – 52 904 жінки; 2014 році – 52 905 жінок; 2015-ому – 52 935 жінок).

Цю акцію проводять, аби привернути увагу жінок до профілактичних обстежень, адже виявлення патології на ранніх стадіях позитивно впливає на процес подальшого лікування та одужання. Розпочали акцію в області із огляду нової техніки, яку закупили для Львівського регіонального онкологічного центру в межах співпраці із Світовим банком.

Триватимуть Дні профілактики патології шийки матки і грудної залози у жінок до 23 жовтня, відтак кожна жінка матиме змогу пройти безкоштовне обстеження, зокрема у Львівському державному онкологічному регіональному лікувально-діагностичному центрі та районних скринінгових центрах.

Крім Львівського онкоцентру скринінгові філії можна знайти у Дрогобичі (Дрогобицька МЛ № 3 на вул. Трускавецька, 67), Стрию (Стрийська міська поліклініка на вул. Шевченка, 59), Червонограді (Червоноградська ЦМЛ на вул. Івасюка, 2), Самборі (Дитяча поліклініка Самбірської ЦРЛ на вул. Коперника, 15) і Львові (5-та МКП на вул. Виговського, 32).

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-21 16:22 :49