понеділок, 9 жовтня, 2017, 19:05 Політика
Ердоган не може кинути кримських татар напризволяще, – Олексій Гарань

Історично кримські татари пов’язані з Туреччиною і однозначно, Ердоган не може кинути кримських татар напризволяще.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив науковий директор Фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань.

«Історично кримські татари пов’язані із Туреччиною і однозначно, Ердоган не може кинути кримських татар напризволяще. Все це буде продовжуватися, ці заяви, Туреччина дійсно не приєдналася до якихось секторальних санкцій ЄС проти Росії, вона не є членом ЄС, але вона застосовує кримський пакет санкцій», – зауважив Олексій Грань.

Проте, як наголосив гість програми, дуже важливим є те, аби турецькі компанії його дотримувалися.

«І в даному випадку є тиск кримських татар. Саме вони виступають фактором, який діє, більше того, вони є ще й фактором внутрішньої турецької політики. Тому Ердоган це не може ігнорувати», – вважає директор Фонду «Демократичні ініціативи».

Олексій Грань додав, що саме роль українських кримських татар може бути корисною у співпраці України та Туреччини.

«А щодо стосунків Туреччини з Росією, то так, вони є, але ми маємо розуміти, що насправді, Ердоган веде багатовекторну політику і це буде продовжуватися. Проте Україна тут теж має бути присутньою», – наголосив експерт.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко та президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган зустрілись у Києві.

За словами прес-секретаря Президента України Святослава Цеголка в Твіттері, Порошенко проводить переговори з Ердоганом віч-на-віч.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-21 12:55 :45