Новини » Київ

Дідуся Олеся Довгого поховають поруч з могилою Бориса Олійника

facebook.com/olesdovgiy

Минулої суботи, 7 жовтня, на 89-му році життя помер поет Олексій Довгий. Поховання планується сьогодні о 14.00 на Байковому кладовищі. Поховають дідуся нардепа Олеся Довгого поруч з могилою Бориса Олійника.

Про це повідомив у Facebook нардеп Олесь Довгий.

«Прощання з Олексієм Довгим відбудеться в понеділок, 9 жовтня, об 11:00 в Спілці письменників України (Київ, вул. Банкова, 2). Відспівувати поета будуть о 12:30 в Михайлівському соборі, в Трапезному храмі Іоанна Богослова (вул.Трьохсвятительска, 6а). Згідно з розпорядженням мера Києва, поховають Олексія Довгого на Байковому кладовищі (вул. Байкова, 6 – Центральна алея, сектор 52 (кінець алеї), поруч з могилою його одвічного друга і колеги Бориса Олійника», – повідомляє прес-служба О.Довгого.

Олексій Довгий народився 8 серпня 1929 року у селі Городище Чернігівської області. Навчався в Охтирському технікумі механізації сільського господарства, Харківському інституті механізації та електрифікації сільського господарства. Тривалий час був на редакційно-видавничій роботі – у видавництвах «Дніпро» (завідував редакцією поезії, драматургії та кінодраматургії), «Молодь», «Музична Україна», в журналі «Ранок».

Згідно інформації від Олеся Довгого, його дідусь був одним з упорядників п’ятитомного видання творів Олександра Довженка.

Перша збірка поезій «Земля співає» вийшла в 1961 році. Збірки поезій: «Чересло» (1966), «Кам’яна роса» (1969), «Дереворити» (1971), «Сівачі» (1971), «Вересень» (1975), «Колір вогню» (1977), «Пора конвалій» (1982), «Земля співає», «Житниця», «Подих яблуні», «Вересень», «Колір вогню», «Влада сонця», «Родина», «Музика бджоли», «Келих троянд», «Зеніт», «Заповіт сину», «Доторки блискавки», «Зерно з очима неба», «Роденські мелодії», «З криниці слова», «Вибрані мініатюри», «Чернігівське небо» та ін., багатьох перекладів.

Книги Олексія Довгого видані не лише в Україні, а й у Франції, Грузії, Чорногорії, Македонії та інших країнах, написав О.Довгий у Фейсбуці.

Loading...