понеділок, 9 жовтня, 2017, 23:50 Економіка
Amazon впливає на рівень інфляції в усьому світі

Інтернет і великі ІТ-корпорації впливають на темпи інфляції в світі, вважають фінансові аналітики.

Такі компанії, як Amazon, настільки знижують вартість поставок і дистрибуції товару, що це надає дефляційний вплив на макрорівні.

Новий економічний процес уже назвали «амазоніфікацією інфляції». Аналітик японського фінансового холдингу Nomura Білал Хафіз вважає, що Amazon і інші ІТ-гіганти безпосередньо впливають на курс американського долара. В останні десятиліття індекс інфляції в США стабільно падав: в 70-ті він становив 7,1%, в 90-ті – 3%, а в 2010-ті – вже 1,7%.

Головною причиною цього явища стала глобалізація, яка привела до зниження витрат на виробництво і обслуговування. Тільки в одному Китаї за останні роки з’явилися сотні мільйонів нових робочих, що призвело до стримування зарплатної інфляції. Однак за останнє десятиліття «амазоніфікація» привела до ще більш рекордного зниження вартості поставок і дистрибуції, а ефект почав позначатися вже на макрорівні.

«Якщо глобалізація була головним мемом початку 2000-х, то зараз настало десятиліття «амазоніфікації» в сфері комерції. Унікальна модель дистрибуції і асортимент товарів, який постійно розширюється можуть надати дефляційний вплив на ціни у всьому світі», – цитує Хафіза Business Insider.

Читайте також: Amazon продає потенційно смертельні компоненти для виготовлення бомби

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-16 19:31:24