неділя, 8 жовтня, 2017, 0:05 Суспільство
Розроблено хірургічний клей, що затягує рану за 60 секунд

MeTro – це гідрогель, який поєднує в собі тропоеластін (природний мономер, з якого при полімеризації утворюється еластин, білок сполучної тканини) і світлочутливі молекули, які дозволяють матеріалу укріпляти за 60 секунд під впливом ультрафіолетового випромінювання.

Про це пише Обозреватель.

УФ-випромінювання допомагає матеріалу сформувати міцні зв’язки зі структурами на поверхні тканини, яка при цьому залишається еластичною. Він може застосовуватися для затягування ран на шкірі і на внутрішніх органах. Зокрема, за словами вчених, гель здатний «запечатувати» рани на органах, що постійно розширюються і стискуються (наприклад, на серце і легенів).

Однак поки розробка була протестована тільки на тваринах: так, гель успішно «запечатував» рани на артеріях і легенях гризунів, а також на легенях свиней.

До складу клею також входить фермент, який з часом розкладається, який дозволяє «настроїти» тривалість його роботи: так, він може утримуватися від декількох годин до декількох місяців, в залежності від того, скільки часу потрібно для загоєння рани.

За словами вчених, в найближчому майбутньому вони готові протестувати гель на людях.

У розробці брали участь фахівці з Північно-Східного університету (Бостон, США), Гарвардського університету (Кембридж, США) і Сіднейського університету (Сідней, Австралія). Дослідження було опубліковане в журналі Science Translational Medicine.

Читайте також: Учені з’ясували причини пришвидшеного старіння, характерного для нинішніх часів

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 05:27:51