Фітнес-блог. Звідки береться «крепатура» і як зменшити біль у м’язах
Уляна Депутович
журналіст, фітнес-тренер

Спробуйте згадати своє перше в житті тренування. Які вправи ви виконували, яка музика грала, скільки часу провели у залі? Не впевнена, що вам вдасться пригадати ці деталі, але ранок наступного дня пам’ятає, напевно, кожен. Бо все тіло просто безбожно боліло.

«Крепатура» – результат нетипового навантаження на м’язи, через яке виникли мікротравми м’язових волокон. Вони необхідні для так званої суперкомпенсації (збільшення кількості міофібрил – скоротливих волокон, а разом із тим – сили й об’єму волокна), коли ваша ціль – набір маси. І якщо після силових тренувань вас ніколи нічого не болить, пора трішки збільшити навантаження. Бо в іншому разі сідниці, біцепс чи ноги так і не виростуть.

Але є й інша сторона медалі. «Крепатура» не повинна бути метою тренування. Бо якщо вас постійно болять м’язи, це означає, що вони не встигають відновлюватися, а отже і рости. В такому разі вам грозить перетренованість, а це точно не дасть позитивних результатів.

Як зменшити біль у м’язах? Розтягуйте їх між підходами та після тренувань, їжте достатньо білкових продуктів та вчасно лягайте спати. Бо яким ефективним не було б ваше тренування, без повноцінного відпочинку воно нічого не вартує.

Читайте також: Фітнес-блог. Як я скинула 23 кілограми

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-23 00:12 :54