субота, 7 жовтня, 2017, 23:30 Київ
У київських ресторанах нарешті подолають совєцьку окупацію

Столичні заклади громадського харчування зобов’язали друкувати меню державною мовою.

Відповідні поправки до проекту рішення «Про подолання наслідків радянської окупації в мовній сфері» погодила Київська міська рада, і рішення підтримали 81 з 90 зареєстрованих у сесійній залі депутатів, передає «УНІАН».

«Згідно з новою редакцією, рішення носитиме назву «Про заходи безпеки щодо забезпечення регіональної мовної політики в місті Києві». Встановлюється, що мовою роботи, діловодства і документації органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій комунальної форми власності, а також мовою офіційних оголошень і повідомлень є державна мова», – наголошує документ.

У ньому також детальніше прописали пункт, що стосується використання української мови в місцях громадського обслуговування. Тепер під час реалізації товарів та послуг пріоритет надається державній мові. При цьому, на прохання клієнта, використовуватимуть будь-яку іноземну мову для належного обслуговування.

Що стосується кафе та ресторанів, то меню українською мовою повинне бути обов’язково.

За словами автора проекту, депутата Київради Юрія Сиротюка, меню іншою мовою персонал має надавати тільки тоді, коли його про це попросить відвідувач.

Відповідно до прийнятого документу, у Києві всі назви установ, підприємств, організацій, вивіски, плакати, афіші, публічні повідомлення, рекламні оголошення і будь-які інші форми аудіо – та візуальної рекламної продукції, інформація для споживачів товарів і послуг виконуються державною мовою, і, на розсуд власника такої інформації, англійською та будь-якою іншою мовою.

Це правило не поширюється на дипломатичні установи та офіційні представництва міжнародних організацій, розташовані в Києві.

Читайте також: Український ресторан назвали закладом з найкращим дизайном на всю Європу

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 11:44:44