субота, 7 жовтня, 2017, 2:30 Світ
Молдавський прем’єр нагадав Росії про її зобов’язання щодо Придністров’я

Прем’єр-міністр Молдови Павло Філіп нагадав про те, що ще в 1999 році під час Стамбульського саміту ОБСЄ Росія взяла на себе зобов’язання вивести свої війська і озброєння з Придністровського регіону, і ці зобов’язання необхідно виконати.

Про це глава уряду Молдови заявив на спільній з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом прес-конференції в Кишиневі, відповідаючи на запитання власного кореспондента Укрінформу про те, які реальні перспективи виведення російських військ і озброєння з Придністров’я.

«На жаль, ось вже 25 із гаком років, з самого початку виникнення Придністровського конфлікту, на нашій території знаходяться російські війська і склади з озброєннями, де зберігаються понад 20 тисяч тонн боєприпасів. Дуже складно вести переговори з державою, яка має такий потенціал зброї на території нашої країни. Саме тому Молдова звернулася до ООН з ініціативою про включення до порядку денного Генеральної асамблеї питання про повне виведення російських військ із Придністровського регіону Молдови», – зазначив Філіп.

Глава молдавського уряду звернув особливу увагу на те, що «сьогодні є сили, які цілеспрямовано і навмисно вводять в оману громадян, тиражуючи новини про те, що Молдова нібито наполягає і на «виведенні миротворчої місії з Зони безпеки на Дністрі».

«Йдеться не про виведення миротворців, а про російські війська і озброєння з території Придністровського регіону. Хоча, справедливості заради, слід зазначити, що військова миротворча місія вичерпала свій потенціал, і ми наполягаємо на заміні російських миротворців цивільною місією міжнародних спостерігачів», – підсумував він.

Філіп з жалем зазначив, що в рамках переговорів по Придністровському врегулюванню так і не вдалося перейти до обговорення питання про особливий статус Придністров’я, але переговори будуть продовжуватися, так як головна їх мета – поліпшити умови життя мешканців регіону та його економічних агентів.

Як повідомлялося, на території Придністровського регіону розташована Оперативна група російських військ (близько 1400 військовослужбовців), а на військових складах села Колбасна Рибницького району зберігається понад 20 тисяч тонн боєприпасів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-17 23:14:27