Новини » Політика 6 жовтня, 2017, 23:07
Віталій Шабунін розповів про те, на які гроші фінансується Центр протидії корупції

Центр протидії корупції не проти ідеї електронного декларування для громадських організацій. Але якщо обов’язки активістів прирівнюються до держслужбовців, потрібно надати і певні їхні права – доступ до документів та право на допит.

Таку думку в ефірі проекту «Народ проти!» (щоп’ятниці о 21:30 на телеканалі ZIK) висловив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

«Я не проти електорнного декларування доходів громадських організацій та їхніх членів. Моя декларація за формою була подана ще до створення реєстру, і вже є друга, яка подана в систему», – зазначив Віталій Шабунін.

Також він розповів, звідки фінансується очолювана ним громадська огранізація «Центр протидії корупції».

«У нас на сайті все це є. Там зазначено кожного грантодавця, кожну суму за кожен рік існування організації. 98% нашого фінансування – це урядові гроші, зокрема урядів США та країн Європейського союзу, або глобального фонду, який фінансується «великою дев’яткою. Все це виграні в конкурсах гроші», – зазначив громадський активіст.

За його словами, ЦПК абсолютно щиро і відверто показує всім, звідки вони фінансуються, щоб ні в кого не було питань, хто оплачує їхню роботу.

«Ми пишаємося тим, що нам довіряють уряди. Наприклад американський посол в ЄС сказав, що ми є «класними партнерами, кращими в історії». Тому я зовсім не проти е-декларування для громадських організацій», – каже голова Центру протидії корупції.

Проте, в такому випадку у нього є і зворотня пропозиція.

«Якщо я, як громадська організація, отримав однакові з держслужбовцями обов’язки, то дайте мені трохи їхніх прав, це ж справедливо. Потрібно лише два права: доступ до документів і право на допит. Справедливо», – запитує Шабунін.

На його думку, якщо його до чогось зобов’язують, хоча він і сам не проти це виконувати, у відповідь повинні за це дати і певні права.

«Так, ми впливаємо на політику. Але хто більше впливає на політику – громадські організації і медіа, чи політичні партії, керівники яких, будучи держслужбовцями, не декларують свої статки? Цікаво ж, а за що живуть лідери політичних сил, їхні політичні ради», – зауважив активіст.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-02-20 06:54 :31