п'ятниця, 6 жовтня, 2017, 21:11 Політика
Вінник про ризик зняття санкцій із РФ: Україна ще потребує підтримки західних партнерів

Санкції, запроваджені європейськими партнерами – Німеччиною та Францією, прив’язані до виконання Мінського протоколу.

Про це в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (щосереди та щоп’ятниці на телеканалі ZIK) заявив народний депутат України від БПП Іван Вінник, коментуючи запитання щодо ризику зняття санкцій із РФ.

Гість програми пояснив, які санкції могли би бути скасовані у зв’язку із результатами голосуванням у ВРУ за законопроекти щодо Донбасу.

«Мова йде про санкції, запроваджені нашими європейськими партнерами – Німеччиною та Францією. США не можуть скасувати ті санкції, які прийняті законом у будь-який інший спосіб, окрім скасування відповідного законодавства, тобто, це законопроект, який має пройти верхню та нижню палати Конгресу і потім має бути підписаний президентом. Мова йде про санкції європейські, які були введені не законом, а відповідними рішеннями урядів, ратифіковані парламентами, радами тощо», – зазначив Іван Вінник.

З його слів, ці санкції прив’язані до виконання Мінського протоколу, одним із пунктів якого є наявність в Україні закону про особливий порядок місцевого самоврядування.

Гість програми зауважив, що тривалий час ані Франція, ані Німеччина, ані ОБСЄ не згадували про РФ, називаючи війну конфліктом на сході України, а регулярні російські війська – «повстанцями».

«На цьому фронті Україна ще потребує підтримки наших західних партнерів», – зазначив Іван Вінник та додав, що нині Україна не може самостійно протистояти другій найбільшій армії світу та одній із найбільш потужних дипломатій світу.

Іван Вінник також пояснив, чому номінальні обсяги торгівлі України із РФ за останній період зросли.

«Порівняно із періодом торговельної блокади, коли вугілля ми отримували із тимчасово неконтрольованих територій у бартер на електроенергію, яку споживали ці території, дійсно, кількість вугілля, яке потрапляє в Україну із Російської Федерації, збільшилася. Якщо цілком брати експортний паритет, баланс України, в чистих цифрах ми збільшили експорт в бік Європейського Союзу майже на 40%, водночас зменшили експорт із РФ порівняно з 2013 роком майже втричі», – зазначив Іван Вінник.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 00:21:28