п'ятниця, 6 жовтня, 2017, 12:24 Львів
У Львові шукають художників та волонтерів для створення вуличних поетичних галерей

Як зазначають автори проекту ГО «Граніт», протягом цього року у Львові вже створено 16 стінописів з віршами, і зараз в організаторів є погоджений ряд площин та закуплені витратні матеріали для створення ще 12 стінописів. Проект приурочений до 80-тої річниці «Розстріляного Відродження».

Про це повідомляє прес-служба ЛМР.

Зі слів організаторів, проект має на меті як вшанування українських поетів, так і ревіталізацію занедбаних стін.

Художників та волонтерів просять зголошуватись за посиланням: goo.gl/wQduqk або на сторінці ГО «Граніт» у ФБ: fb.com/mo.granit/

Контакти організаторів: Андрій Мочурад, тел. 097 945 00 05, Ольга Ратінська, тел. 097 258 70 13.

Довідка.

Початком масового нищення української інтелігенції вважається травень 1933 року, коли 12-13 травня відбувся арешт Михайла Ялового і самогубство Миколи Хвильового. Кульмінацією дій радянського репресивного режиму стали масові розстріли «контрреволюціонерів», вчинені напередодні 20-річчя жовтневого перевороту. Так, 3 листопада 1937 року в урочищі Сандармох (Карелія) було страчено велику групу «політичних» вязнів Соловецької тюрми.

У списку розстріляних 3 листопада були: Лесь Курбас, Микола Куліш, Матвій Яворський, Володимир Чеховський, Валерян Підмогильний, Павло Филипович, Валерян Поліщук, Григорій Епік, Мирослав Ірчан, Марко Вороний, Михайло Козоріс, Олекса Слісаренко, Михайло Яловий та інші. Загалом в один день за рішенням несудових органів було страчено десятки представників української інтелігенції, а кількість знищених протягом кількох тижнів сягала понад 500 осіб.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-23 03:36 :36