п'ятниця, 6 жовтня, 2017, 16:34 Львів
У Бродах діти-інваліди зустрілись із неповносправним веломандрівником

Вихованці Бродівського районного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів, їхні наставники зустрілись з Іваном Маслюком – неповносправним хлопцем з ДЦП, який рівно рік тому здійснив мандрівку європейським континентом, подолавши 5 тис. км зі Львова до португальської столиці Ліссабона.

 Особливість цієї подорожі була в тому, що цю відстань 20-річний Іван Маслюк, хворий на ДЦП, здолав на триколісному ручному велосипеді. Неповносправний хлопець продемонстрував відеофільми, які були зняті під час подорожі, поділився своїми враженнями від цієї мандрівки, тривалістю 98 днів, та закликав молодь завжди ставити перед собою мету та докладати хоча б найменших зусиль для її реалізації. Також він поділився своїми планами на майбутнє, – про це сьогодні, 6 жовтня, повідомив власкор ІА ZIK.

Іван відповів дітям на ті питання, які їх цікавили, зокрема, розказав, як вдалося придбати спеціальний велосипед – у хорошому стані. У Німеччині знайшлися добродії, які готові були доставити такий транспортний засіб в Україну, згодом з’явився спонсор на покупку – а це 2,5 тис. євро.

«Коли з’явився велосипед, для мене з однодумцями – а це троє хлопців з м. Червоноград –  постало питання маршруту нашої подорожі, відтак, ми планували один, а потім його коригували і вдалося проїхати наймальовничішими місцями Європи. У різних країнах до нас просто на вулиці підходили люди і цікавилися хто ми, звідки і куди прямуємо. Тому одним із завдань, які ми перед собою ставили – це розповісти про Україну, яку в Європейських країнах переважно асоціюють з війною на Донбасі. Побувавши в Європі, я був вражений ставленням там до неповносправних осіб – їх там не жаліють, а створюють нормальні умови для безбар’єрного пересування», – розповів юнак, котрий охоче ділився своїм досвідом у польських вишах Жешува, Тарнова і Кракова, від яких, до речі, отримав запрошення на навчання.

Щодо планів на майбутнє, Іван сказав, що зараз зі своїми однодумцями, а до групи мандрівників увійшли Олег Савчук, оператор Антон Сомін, та Олександр Луцик, шукають спонсорів на наступну поїздку – на цей раз в Америку. Крім цього, хлопцеві запропоновано представляти українську збірну з хенд-байкінгу на паралімпіаді в Токіо у 2020 р.

Учні Бродівської ЗОШ №4, які були присутні на цій зустрічі, подарували мужньому мандрівнику квіти. Усі охоче робили селфі та спільне фото на пам’ять.

Директор Бродівського РЦСРДІ Ганна Валько подякувала гостеві за цікаву розповідь та побажала йому здійснення всіх задумів.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-17 20:13:52