Новини » Світ 6 жовтня, 2017, 0:58
У бідних країнах розростається епідемія дитячого ожиріння, – ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) випустила нові рекомендації по боротьбі з дитячим ожирінням, оскільки ця проблема набуває все більш масштабного характеру.

Згідно з повідомленням ВООЗ, на даний час 41 млн дітей у віці до п’яти років страждають від ожиріння і знаходяться в групі ризику по розвитку різних важких захворювань, – повідомляє Інформатор.

«До сих пір медикам пропонувалося виявляти випадки відставання у рості або виснаження. Тепер ми рекомендуємо їм вимірювати зріст і вагу, щоб не пропустити ожиріння», – заявив представник ВООЗ Франческо Бранка.

За даними організації, епідемія дитячого ожиріння розростається насамперед у країнах з малим і середнім рівнем доходу.

Це звучить парадоксально, але зайва вага може спостерігатися на тлі браку харчування. Фахівці називають це «подвійним наслідком недоїдання», – йдеться у повідомленні.

Трохи більше, ніж за два десятиліття тільки на африканському континенті число дітей з надлишковою вагою або ожирінням збільшилася з 4 мільйонів до 10 мільйонів.

Дитяче ожиріння загрожує передчасним розвитком небезпечних захворювань, у тому числі діабету і хвороб серця. У ВООЗ вважають, що найважливішими методами попередження надмірної ваги є здоровий раціон харчування і адекватна фізична активність.

У разі виявлення ожиріння у дітей до п’яти років ВООЗ настійно рекомендує медикам повинні проінформувати батьків про правильне харчування і необхідності фізичної активності.

Також експерти пропонують виключно грудне вигодовування до шести місяців та використання грудного молока в якості додаткового харчування до двох років і пізніше.

Читайте також: Українським дітям загрожують хвороби «третього світу»

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-04-20 21:14 :50