п'ятниця, 6 жовтня, 2017, 22:30 Події
Син екс-урядовця заперечує причетність до торгівлі ОРДЛО з Польщею

Син екс-заступника міністра вугільної промисловості часів прем’єрства Тимошенко Юрія Зюкова Роман запевняє, що не має відношення до торгівлі вугіллям з ОРДЛО в Польщу.

Про це повідомляє «Українська правда».

«Хто мене пов’язує з цією торгівлею з ОРДЛО, я поняття не маю», – сказав він.

Зюков підтвердив, що заснував компанію Doncoaltrade до початку російської агресії на Донбасі з Олександром Мельничуком, який згодом став заступником «міністра» палива, енергетики та вугільної промисловості так званої «ЛНР».

«У 2012 році була така фірма спільно з Олександром Мельничуком. Він був старшим партнером. Було 40% моїх, а 60% – його, і директор був його, і бухгалтер був його. У нього більшість за статутними документами... Він на мої 40% взагалі може уваги не звертати. Я йому взагалі не потрібен, за великим рахунком «, – заявляє Зюков відзначаючи, що про звинувачення в причетності до торгівлі бойовиків «ЛНР» з Польщею дізнався зі ЗМІ.

«З початком війни я до цієї фірми не маю ніякого відношення. Я поїхав з «ЛНР», а він (Мельничук) залишився, став там якимось заступником міністра, позабирав весь мій бізнес...», – стверджує Зюков, зазначаючи, що був у Польщі тільки на відкритті фірми.

«Він (Мельничук) туди і їздив... Я там був останній раз був в 2012 році, коли ми її відкрили. Ми намагалися продавати вугілля з Донбасу на Польщу. І то у нас тоді нічого не вийшло, все призупинилося», – стверджує Зюков.

Він також не зміг пригадати будь-які укладені контракти і стверджує, що ніколи не отримував жодних дивідендів а про існування такої фірми навіть забув.

Зюков також зазначив, що втратив усі контакти з представниками Doncoaltrade в травні 2014 року.

Він повідомив, що наразі знаходиться за кордоном, але після приїзду в Україну має намір розібратися в ситуації.

«По приїзду в Україну я лечу до Польщі, наймаю там юристів і спробую розібратися, що там відбувається. По-перше, я себе звідти видалю», – сказав бізнесмен.

Як раніше повідомляли польські ЗМІ, антрацит з окупованого Донбасу завдяки російським документам напівлегально потрапляє до Польщі, а прибутки від його продажу потрапляють в тому числі до кишені ватажка «ЛНР» Ігоря Плотницького.

Пізніше міністр енергетики Польщі Кшиштоф Тхужевський підтвердив ввезення до його країни антрациту з окупованих частин Донбасу.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-18 05:56:53