п'ятниця, 6 жовтня, 2017, 22:00 Політика
Росія і Німеччина не очікували, що Україна пролонгує дію Мінських угод, – Іван Вінник

Ми умисне зробили законопроект №7164 нікчемним і таким, який не запрацює. А також запровадили запобіжник у вигляді статті 10.

Про це заявив народний депутат України Іван Вінник в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (о 20:00 – 21:00 на телеканал і ZIK).

«У 2014 році, коли Україна мала слабку військову переговорну позицію, дипломатія змушена була йти на поступки. Відтак, 16 вересня 2014 року був ухвалений закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях», що передбачав і амністію бойовиків, і створення загонів народної міліції,і давав дуже широкі повноваження місцевому самоврядуванню», – нагадав Вінник.

Депутат зауважив, що усі 9 із 10 статей цього закону є дуже суперечливими. Натомість стаття 10 була написана українською дипломатією і говорила про те, що перші 9 статей починають діяти тільки після того, як будуть виведені російські війська і Україна контролюватиме свій кордон.

«Таке формулювання цього закону діяло три роки і його дія мала б закінчитися 16 жовтня цього року. Відтак, і Захід, і Росія очікували, що ми не зможемо продовжити дію цього закону. Адже Росія, поряд з нашими західними партнерами, мріє, щоб ситуація із санкціями послабилася, після чого Франція і Німеччина знову матимуть можливість торгувати з Росією», – зауважив депутат.

Він пояснює, що Росія і Німеччина – це торгівельні партнери, пов’язані питаннями «Північного потоку» та спільними підприємствами. Відтак, їхня співпраця зараз дуже обмежена, принаймні офіційно. Тому вони будуть постійно шукати привід для припинення санкцій.

«Підставою для припинення санкцій проти Росії може бути невиконання Україною Мінських домовленостей. І саме тому, щоб дати зброю дипломатії, ми прийняли законопроект №7164. На Комітеті нацбезпеки нам вдалося стримати баланс між бажаннями української дипломатії та нашими західними партнерами, відтак ми подовжили цей закон ще на рік. Але ми умисне зробили законопроект нікчемним і таким, який не запрацює. А також запровадили запобіжник у вигляді статті 10», – підкреслив Іван Вінник.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 21:58:20