Новини » Економіка 6 жовтня, 2017, 11:05
Рева пояснив, яку пенсію нараховуватимуть за 35 років страхового стажу
Фото: forbes.net.ua/Shutterstock
Фото: forbes.net.ua/Shutterstock

Страховий стаж у розмірі 35 років гарантуватиме пенсію в розмірі 35% від зарплати.

Про це повідомив міністр соціальної політики Андрій Рева, передає УНІАН.

«У нас в пенсійній формулі три показники. Показник перший – середня зарплата за три роки перед виходом на пенсію. Позиція другий – індивідуальний коефіцієнт заробітку, тобто кожен місяць, коли ви платили внесок, порівнюється з середньою зарплатою по Україні і виводиться коефіцієнт. Сума коефіцієнта ділиться на їх кількість і виходить середній коефіцієнт. Третій показник – коефіцієнт страхового стажу. Якщо ми говоримо, що коефіцієнт дорівнює одиниці за кожен рік, в якому ви працювали, то при повному страховому стажі який відсоток ви повинні отримати заміщення? Якщо у нас 35 років – умова для виходу на пенсію в 60 років, – 35%. Все у ваших руках, працюйте, платіть внески, і за цією формулою отримаєте не менше 35% своєї середньої зарплати», – заявив Рева.

Крім того, він зазначив, що підвищити пенсії без підвищення страхового стажу неможливо, оскільки дефіцит бюджету становить 141 млрд грн.

«При 26 млн осіб працездатного віку у нас офіційно платять ЄСВ всього 12 млн чоловік, а за офіційною статистикою в Україні 16 млн зайнятих. Тобто 4 млн офіційно не платять страхові виплати. З 12 млн людей, які платять податки, – 4,5 млн осіб сплачують з мінімальної заробітної плати», – сказав Рева.

Нагадаємо, 3 жовтня, Верховна Рада прийняла пенсійну реформу, яка передбачає проведення осучаснення пенсій з жовтня і підвищення мінімального страхового стажу для виходу на пенсію з 15 до 25 років.

Читайте також: Як, коли і чиї пенсії зміняться: пенсійна реформа у цифрах

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-06-19 17:11 :35