п'ятниця, 6 жовтня, 2017, 22:53 Політика
Поки Донбас окупований, виборів та амністії там ніколи не буде, – Іван Вінник

Положення про амністію, про місцеве самоврядування та решта неприйнятних для України пунктів закону про особливий режим місцевого самоврядування на Донбасі ніколи не запрацюють, оскільки є запобіжник.

Таку думку висловив народний депутат України Іван Вінник в ефірі програми FACE 2 FACE з Тетяною Даниленко (о 20:00 – 21:00 на телеканал і ZIK).

«Законопроект №7163 потрібен для того, щоб заходами національної безпеки можна було звільнити територію від російського агресора. Інший законопроект №7164 про подовження на один рік особливого режиму місцевого самоврядування був потрібен для української дипломаті», – пояснив Іван Вінник.

Депутат зауважив, що положення про амністію, про місцеве самоврядування та решта неприйнятних для України пунктів містяться у 9-ти статтях закону про продовження особливого режиму. Але ці статті ніколи не запрацюють, якщо не буде в повному обсязі виконана 10 стаття. Натомість 10 стаття в тому вигляді, в якому вона була проголосована, не може бути виконати ніколи.

«Ми це зробили умисне, щоб там ніколи не можна було провести спеціальних виборів поза контролем України. І тільки тоді, коли окуповані території будуть звільнені, там будуть проведені звичайні місцеві вибори згідно українському законодавству», – підкреслив політик.

Нардеп запевнив, що цей закон забезпечує можливість ідентифікувати, від кого саме потрібно буде звільняти окуповані території, а також забезпечить можливість примусового або добровільного звільнення окупованих території Донбасу.

«Ми врахували всі позиції агентури Кремля, яка де-факто працює в Україні. Тому в першому читанні був прийнятий законопроект, який ідентифікує ворога, дає повноваження ЗСУ та чітко вводить порядок етапів звільнення окупованих територій», – наголосив Іван Вінник.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 06:12 :39