п'ятниця, 6 жовтня, 2017, 15:50 Регіони
Передумов для зриву виборів на Волині немає, – «Опора»

Спостерігачі громадянської мережі «Опора» фіксують незначні порушення при підготовці виборів у 19 ОТГ на Волині.

Про це IA ZIK повідомили у громадянській мережі «Опора».

Проміжні результати громадського спостереження за першими виборами в об’єднаних громадах Волині презентувала координатор громадського спостереження «Опори» за виборами у Волинській області Катерина Шарпата.

«29 жовтня 2017 року в Україні відбудуться перші вибори у 201 об’єднаній територіальній громаді. Виборчий процес офіційно розпочався 9 вересня і охоплює територіальні громади в усіх без винятку областях України, зокрема, й 19 громад на Волині: одну міську, сім селищних та 11 сільських. Під час виборів 29 жовтня у 19 ОТГ виборці будуть обирати 422 депутатів міської, селищних та сільських рад ОТГ і відповідно одного міського, сімох селищних та 11 сільських голів ОТГ», – розповіла Катерина Шарпата.

За її словами, від старту виборчої кампанії в громадах Волині були сформовані 19 територіальних виборчих комісій. Під час своїх перших засідань ці ТВК набули повноважень, затвердили графіки роботи і розподілили бюджет. Крім того, новосформовані виборчі комісії утворили одномандатні, територіальні виборчі округи, завершили прийом документів для реєстрації кандидатів. 5 жовтня ТВК приймають рішення про реєстрацію кандидатів чи відмову в їх реєстрації.

Шарпата розповіла також про особливості та проблеми в роботі територіальних виборчих комісій Волинської області.

Так, склад 19 сільських, селищних і міської виборчих комісій у регіоні було сформовано за поданнями 14 місцевих організацій політичних партій. Найбільше кандидатур до складу всіх ТВК подали партія «Блок Петра Порошенка «Солідарність» та ВО «Батьківщина», найменше – політична партія «Наш край». А це свідчить про високу зацікавленість політичних партій цими виборами, попри їхній місцевий рівень – переважно у сільських та селищних громадах. Найактивнішу участь у виборчому процесі беруть парламентські партії, інші політичні сили увійшли до складу ТВК відповідно до регіонального представництва місцевих осередків.

«Під час утворення ТВК та проведення ними перших засідань були зафіксовані незначні порушення вимог виборчого законодавства, про які ми повідомляли раніше. Втім, вони суттєво не вплинули на хід виборчого процесу.Найбільше занепокоєння викликає нестабільна робота самих ТВК. У виборчих комісіях, як районних, так і сільських та селищних, постійно відбуваються заміни, зокрема, у керівному складі. Голови та секретарі ТВК не справляються зі своїми обов’язками та складають повноваження. Крім того, половина ТВК станом на сьогодні ще не забезпечена приміщеннями, які б відповідали вимогам законодавства, та необхідним для ефективної роботи технічним обладнанням. У багатьох ТВК відсутній Інтернет, що ускладнює комунікацію сільських/селищних ТВК з районними, а також комунікацію з іншими суб’єктами виборчого процесу»,– заявила Катерина Шарпата.

Характеризуючи процес висування кандидатів місцевими осередками політичних партій та шляхом самовисування, експертка зазначила, що цей етап завершився вчасно, 4 жовтня. Конфліктних ситуацій не зафіксовано. Станом на ранок 5 жовтня (до проведення засідань виборчих комісій) кількість уже зареєстрованих кандидатів суттєво різнилася в різних громадах: до прикладу, Жидичинська сільська та Турійська селищна громади лідирували за кількістю зареєстровних кандидатів – їх там налічувалося понад сотню, а Зарічанська і Городищенська сільські громади, навпаки, за цим показником пасли задніх – зареєстровано лише по одному кандидату в депутати.

«Варто зазначити, що кандидати не поспішали подавати документи для реєстрації в ТВК. Якщо говорити про кандидатів від політичних партій, то процес підготовки документів для їх реєстрації був ускладнений необхідністю проведення партійних конференцій (зборів). Що ж до самовисуванців, то і вони в перші дні не проявляли високої активності. Оцінюючи передвиборну ситуацію в області загалом, можу сказати, що станом на сьогоднішні, попри виявлені складнощі у роботі виборчих комісій, якихось передумов для зриву виборів на Волині не спостерігається»,– наголосила представниця «Опори».

Заступник начальника управління превентивної діяльності ГУНП у Волинській області Віталій Тортина розповів, що станом на 5 жовтня було зареєстровано лише одну заяву щодо порушення виборчого законодавства. Заява про підозру у вчиненні правопорушення Колківською селищною виборчою комісією надійшла від спостерігача Громадянської мережі «Опора» й була внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Наразі за цим фактом ведеться перевірка.

Тортина наголосив також на важливості діяльності правоохоронних органів для виявлення фактів недотримання норм виборчого законодавства різними суб’єктами виборчого процесу та запобігання відповідним порушеннямна усіх етапах виборчого процесу.

«Ми будемо реагувати на усі виявлені факти поширення агітаційних матеріалів без зазначення на них відомостей про замовника, тираж та відповідальних за друк осіб. Проблемою під час кожної виборчої кампанії також залишається розміщення агітаційних матеріалів у заборонених законом місцях, на що ми постійно звертаємо увагу», – наголосив Віталій Тортина.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 21:36 :49