п'ятниця, 6 жовтня, 2017, 15:23 Суспільство
Митрополит РКЦ Мокшицький поскаржився російським журналістам на греко-католиків
Фото: gaudete.ru/mokrzycki
Фото: gaudete.ru/mokrzycki

Митрополит РКЦ Мечислав Мокшицький дав інтерв’ю російському виданню, в якому поскаржився, що греко-католики «узурпували» римо-католицькі храми в Україні.

Інтерв’ю з Мокшицьким вийшло у виданні «GAUDETE.ru». Під час розмови, священнослужитель, зокрема, заявив, що коли Україна отримала незалежність, то храми римо-католиків передали в руки інших власників.

«Нам боляче, що нинішня українська влада вчинила так само, як вчинили комуністи. Ті забрали греко-католицькі церкви і віддали їх православним, а тепер демократичні влади в демократичній країні віддали римсько-католицькі церкви в руки інших, незаконних власників. У радянські часи у нас тут забрали 126 церков. У самому Львові нинішня демократична влада незаконно віддала греко-католикам 23 наших храми, кілька церков православним і навіть протестантам. У той час як римо-католицькій громаді не повернули жодної церкви», – йдеться в інтерв’ю.

Митрополит Мокшицький наголосив, що кожна з Церков має право на своє майно і РКЦ від храмів, які вважає своїми, не відмовиться.

«Хоча, ймовірно, не всі будівлі будуть нам необхідні. Але в рамках співпраці або в знак доброї волі ми можемо передати їх у користування греко-католиків. Морально-майнові питання повинні бути вирішені», – зазначив він.

Натомість у греко-католицькій церкві нагадали, що дали відповідь на такі звинувачення Митрополита Мечислава Мокшицького ще у 2011 році. Так, греко-католики заявляють, що не відібрали у римо-католиків жодного діючого костелу. Храми, які їм передала місцева влада, були зруйнованими, або перетвореними на склади, кінотеатри, дискотеки. Римо-католики, чисельність яких в Україні після ІІ світової війни різко зменшилася, не претендували на повернення колишніх храмів.

«За двадцять років греко-католики привели занедбані споруди до належного стану коштом власної праці і фінансових пожертв. Відновлені храми стали осередками парафій, згуртувавши сотні тисяч вірних. Щонеділі і щосвята вони масово беруть участь у Божественній Літургії. Колись цих людей звинуватила комуністична влада, тепер їх звинувачує владика Мечислав», – йдеться у відповіді УГКЦ.

Нагадаємо, під час останнього візиту Ad Limina єпископів УГКЦ та РКЦ в Україні у лютому 2015 року, Папа Франциск зазначив, що українські єпископи двох обрядів могли б мати трохи кращі стосунки.

Читайте також: У РФ контролюють навіть кадило у церкві – ввели правила безпеки на релігійних об’єктах

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-20 13:41:51