п'ятниця, 6 жовтня, 2017, 12:26 Львів
Лісова варта на Львівщині виявила понад 100 самовільно зрубаних дерев

У середу 4 жовтня експерти Всесвітнього фонду природи WWF і активісти Лісової варти разом з Державною екологічною інспекцією відвідали ліси у Галівці, що на Старосамбірщині.

За попередніми підрахунками інспекторів та активістів, виявлено близько 100 самовільно зрубаних дерев, – повідомили у  Лісовій варті.

Інспектори разом з активістами обстежили три ділянки лісу, які перебувають у підпорядкуванні Старосамбірського ЛГП «Галсільліс» і є комунальною власністю.

Активіст з Галівки вже близько року відслідковує рубки в лісі, і неодноразово звертався у правоохоронні органи. Лісова варта під час першого виїзду виявила і повідомила про понпд десяток незаконно зрізаних дерев. Рубки проводилися без дотримання відповідних норм – без дільничних стовпців та маркування дерев, окрім того, було виявлено вирубки і за межами лісосік. Однак місцева лісова охорона не вжила жодних заходів.

У другому виїзді Лісової варти до Галівки взяли участь представники обласної дирекції Галсільлісу, однак після цього вирубки далі тривали. Тоді WWF звернувся до Державної екологічної інспекції з проханням перевірити ліси біля Галівки на системність порушень. Окрім тих ділянок зі зрубами, які активісти Лісової варти виявили ще раніше, вони також показали інспекції і свіжий зруб, без жодних маркувань – ані меж лісосіки, ані тавр на пеньках.

Під час останньої перевірки інспектори ретельно обстежили ділянки і кожне спиляне дерево внесли у відомість. Не вагаючись, вони підтвердили, що рубка є самовільною, і відповідне подання вони планують подати у правоохоронні органи. З такими попередніми висновками інспекторів погоджуються і працівники Галсільлісу, які також були присутні при перевірці, однак хто розкрадає ліс, який вони охороняють – відповіді немає.

WWF разом з активістами Лісової варти продовжують відстежувати ситуацію в Галівці і якщо рубки продовжаться – будуть розглядати ситуацію разом із вищими інстанціями.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 00:49:24