Новини » Політика 6 жовтня, 2017, 20:08
Гелетей пропонує заборонити депутатам приходити в парламент зі зброєю

Управління державної охорони просить керівництво Верховної Ради заборонити народним депутатам проносити в парламент небезпечні предмети.

Про це заявив начальник УДО Валерій Гелетей, коментуючи телеканалу «112 Україна» застосування димової шашки у сесійній залі парламенту, передає Українська правда

«Запалення димової шашки – негативний приклад для всіх, але, разом із тим, це є предметом вирішення дуже важливого питання щодо тих повноважень, які мають народні депутати», – сказав він.

«Всі без винятку громадяни, які проходять через пости охорони у Верховній Раді, проходять догляд речей як особисто охоронцями, так і технічними засобами – за винятком народних депутатів. І кожен із них чітко знає статтю 17, частину 3, що огляд і перевірка речей депутата забороняються», – пояснив Гелетей.

Він наголосив, що «це сталося тільки тому, що право народного депутата дає йому безперешкодно заходити у Верховну Раду без будь-якого контролю».

Гелетей зазначив, що дискусії з керівництвом парламенту з цього приводу вже були.

«На сьогодні діє постанова від 2 червня 1995 року, яка забороняла принесення зброї, боєприпасів, вибухонебезпечних речовин до Верховної Ради. І є правова колізія: ця постанова забороняла, а статус народного депутата їм дозволяє», – заявив він.

«Тому Управління державної охорони буде ініціювати – уже ініціює лист-звернення про те, щоб народні депутати прийняли постанову Верховної Ради про заборону заносити у сесійну залу, у Верховну Раду всі предмети, які заборонені або вилучені з серійного обігу», – повідомив Гелетей.

«І щоб ця постанова була прийнята – щоб ми могли змінити інструкцію, яка підписана між керівництво Верховної Ради і Управлінням держохорони, і щоб ми діяли відповідно до цієї інструкції», – пояснив він.

За словами Гелетея, в даному випадку Управління держохорони є «заручником» ситуації: «Ми можемо діяти виключно у межах закону і в межах своїх повноважень, а закон нам не дозволяє».

Як відомо, вранці 6 жовтня у сесійній залі парламенту під час розгляду президентського законопроекту №7164 про продовження на рік чинності закону «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької й Луганської областей» хтось із депутатів запалив димову шашку. Нардеп Андрій Тетерук схопив шашку і виніс її із зали ВР. Юрій Левченко взяв на себе відповідальність за інцидент, хоча очевидці вважають, що шашку міг запалити Семен Семенченко. Крім того, Левченко підтвердив, що перевіряв димову шашку у вбиральні парламенту.

Поліція Києва почала розслідувати підпал димової шашки в залі парламенту як хуліганство.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 08:20 :38