п'ятниця, 6 жовтня, 2017, 6:38 Регіони
Археологи виявили на Рівненщині стародавнє поховання князя

У місті Клевань Рівненської області під час реставрації Благовіщенського католицького костелу, який був покинутий понад 100 років, під вівтарем виявили давнє поховання.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Фото: Гробниці (pixabay.com/dimitrisvetsikas1969)

Дослідники переконані, що натрапили на усипальницю князя Юрія Чарторийського, який заснував українське місто. Їхню версію підтверджують письмові згадки про рід від 17 століття і багате оздоблення трун. У склепі фахівці виявили розриту могилу і кістки.

«Ще видно залишки труни. Тіло перегниває і кістки упереміш з дошками лежать у землі. Видно контури гробу», – розповів археолог Олег Семиля.

«Зазвичай центральна крипта використовувалася для поховання засновників костелу чи міста. У нашому випадку це усипальниця князів Чарторийських, які заснували цей костел», – зазначив історик Олексій Войтюк.

Після проведення відповідної експертизи стане відомо, чи дійсно останки належать князівському роду. Якщо результат буде позитивним, костел зроблять туристичним пам’ятником архітектури.

Зазначається, що дослідники запитають у нащадків Чарторийських, які зараз живуть у Польщі, де перепоховати княжу родину.

«Звернемося до самих представників роду Чарторийських, урядів Польщі та України з проханням допомогти фінансово з реставрації як костелу, так і усипальниці», – розповів один з фахівців.

Читайте також: Походження Володимира Великого не має нічого спільного із нинішньою Росією, – історик

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-21 07:17 :33