четвер, 5 жовтня, 2017, 12:22 Політика
В Україні варто було б впровадити муніципально-страхову медицину, – лікар

Найбільш соціально вмотивованою з точки зору пацієнтів в Україні є муніципально-страхова. Адже бюджет забезпечує базисний стан лікарень, їх обладнання, витратні матеріали, а страхова компанія відшкодовує все за принципом витрат на конкретного пацієнта.

Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Почути Україну» (щосереди о 21:30 на телеканалі ZIK) зазначив завідувач відділення трансплантації кісткового мозку «Охматдиту» Олег Рижак.

«Українська медицина безумовно потребує реформування. Проблема в тому, що в Україні вже не існує державної системи медицини. Є окремі спеціалісти, заклади, підрозділи, які працюють на хорошому, сучасному міжнародному рівні. Якщо б у 1991 році почали змінювати систему медичної допомоги, то, можливо б, сьогодні ми вже мали сучасну, нормальну державну медичну систему», – розповів Рижак.

Він навів приклад того, як працює медицина у Великобританії та Іспанії.

«У Великобританії існують паралельно три системи охорони здоров’я: для бідних – стовідсоткова безкоштовна бюджетна медицина, для середнього класу – муніципально-страхова і для багатих – приватна. У Іспанії є стовідсоткова бюджетна медицина і там незадоволені тільки лікарі, через свої зарплати, а всі інші претензій не мають. Туди навіть їдуть лікуватися мешканці з інших країн ЄС, бо їх там теж обслуговують безкоштовно», – прокоментував Рижак.

На його думку, в Україні варто було б впровадити муніципально-страхову медицину, коли б страхова компанія відшкодовувала витрати на конкретного пацієнта.

«В Україні наразі фактично пропонують зробити платну чи співоплатну медицину. Хоча, на мій погляд, найбільш соціально вмотивованою з точки зору пацієнтів є  муніципально-страхова. Це коли муніципалітет чи якийсь інший бюджет забезпечує базисний стан лікарень – обладнання, витратні матеріали, базисні медикаменти, – а страхова компанія відшкодовує все за принципом витрат на конкретного пацієнта», – наголосив він.

Читайте також: Уряд визначив, які медичні послуги будуть безкоштовними

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 21:57:24