Новини » Львів 5 жовтня, 2017, 9:09
У Львові стартувала Міжнародна конференція до 75-річчя УПА

У четвер, 5 жовтня, у Львові стартувала V Міжнародна наукова конференція до 75-річчя створення Української повстанської армії.

Як передає кореспондент ІА ZIK, конференція відбувається у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Упродовж двох днів науковці з України, Великої Британії, Литви, Латвії, Словаччини обговорюватимуть сучасні дослідження українського визвольного руху, український визвольний рух між двома світовими війнами, збройну боротьбу ОУН і УПА проти тоталітарних режимів у роки Другої світової війни, національний спротив тоталітарному радянському режиму у післявоєнний час, визвольні рухи народів Центральної та Східної Європи: між нацистським і комуністичним режимами.

Вітання учасникам конференції на церемонії відкриття висловили представники львівської міської та обласної влади, а також Івано-Франківської облради.

Заступник голови Львівської облдержадміністрації Маріанна Вільшинська заявила, що роль істориків в умовах гібридної, зокрема, інформаційної війни дуже важлива, адже вони можуть розповісти правду про Україну.

«Наш ворог намагається по-різному інтерпретувати боротьбу наших героїв, щоб показати світу, що ми не боролися за незалежність, і намагається прирівняти нас до себе, до варварів», – наголосила вона.

Голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич у своєму виступі зазначив, що якби не історія УПА й національно-визвольної боротьби, Українська держава після розвалу радянської імперії не була би наповнена таким українським змістом, як є зараз. «Ми могли би піти по білоруському шляху», – сказав він.

Також Олександр Сич підкреслив, що нинішня боротьба українських вояків на Сході – це продовження боротьби, яку вела УПА на Заході. «І я переконаний, що ця боротьба буде переможною», – сказав він.

Серед учасників конференції – Іван Патриляк, Володимир В’ятрович, Леонід Зашкільняк, Станіслав Кульчицький, Міхал Шміґель, Даріус Юодіс, Лариса Зарічняк та інші дослідники.

Завершиться робота конференції 6 жовтня круглим столом «Академічний історичний наратив українського визвольного руху та проблема його інтерпретацій».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-22 23:29 :12