четвер, 5 жовтня, 2017, 9:35 Регіони
На Закарпатті реконструюють єдиний в Європі музей лісу й сплаву
Фото: carpathia.gov.ua
Фото: carpathia.gov.ua

На Закарпатті реконструюють унікальний музей лісу і сплаву на Чорній ріці в Міжгірському районі.

Тендерні процедури вже завершені, переможець визначений, договір у стадії підписання, роботи почнуться найближчим часом, – повідомляє прес-служба Закарпатської ОДА.

Відновлення музею фінансується з Міністерства екології та природних ресурсів. Це єдиний у Європі (і один із двох у світі) музей лісу і сплаву. Він належить Мінекології і входить до Національного природного парку «Синевир», знаходиться в занедбаному стані й руйнується.

Під час катастрофічних паводків 1998 та 2001 років музей зазнав значних пошкоджень, а у 2008 році обласна влада під керівництвом родини Балог всупереч закону віддала музей у комунальну власність, щоб потім забрати в приватні руки.

Унікальний об’єкт не дозволили приватизувати місцеві жителі та громадськість. Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль через суд ініціював повернення музею на баланс Мінекології і таким чином зробив можливим фінансування відновлювальних робіт.

Після відкриття музей лісу і сплаву, як і в попередні роки, стане перлиною Карпат, одним із чудес України, подивитися на яке приїжджатимуть тисячі туристів.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-23 12:56 :56