четвер, 5 жовтня, 2017, 13:16 Політика
МОЗ хоче, щоб українці самі платили за складні операції, – Богомолець

Вісімдесят відсотків населення України звертається за первинною та екстреною допомогою і лише 20 відсотків потребує високоспеціалізованого втручання. Однак Міністерство охорони здоров’я хоче, щоб такі недуги як нейрохірургічні втручання, операції на серці і т.інше населення оплачувало з власної кишені.

Про це в ефірі інформаційно-політичного ток-шоу «Почути Україну» (щосереди о 21:30 на телеканалі ZIK) зазначила народний депутат України Ольга Богомолець.

«В МОЗ кажуть, що безоплатним пакетом послуг можна покрити до 80 відсотків всіх звернень українців до лікаря. Насправді це не так. Адже у міністерстві не просто маніпулюють інформацією, а фальсифікують її. 80 відсотків людей в Україні звертаються за допомогою первинної ланки і екстреної допомоги, а 20 відсотків потребують високоспеціалізованої допомоги, тобто складних операцій. І вартість цих процедур є набагато вищою, ніж оплата первинної допомоги. І міністерство хоче, щоб якраз оплата високоспеціалізованої допомоги лягла на плечі людей. Тобто найдорожчий прейскурант, який ми отримаємо у перспективі, ляже на плечі українців», – розповіла Богомолець.

Вона вважає, що МОЗ не публікує прейскурант тому, що заклади вищої ланки вже порахували вартість операцій.

«Наприклад, собівартість операцій з усунення вади серця у дитини або стентування та шунтування для інституцій складає від ста до трьохсот тисяч гривень. Ці цифри не підйомні для населення. І реформа призведе до того, що ми втратимо доступність допомоги для людей, адже вони помиратимуть. Також лікарі, які не будуть отримувати коштів, виїдуть закордон з України, а спеціалізовані заклади закриються. І безкоштовною первинною ланкою ми знівелюємо повністю високоспеціалізовану допомогу, яка сьогодні не фінансується державою, що є нонсенсом. Тому що у всіх країнах світу саме ця високоспеціалізована допомога має покриватися медичним страхуванням», – прокоментувала вона.

Також вона сказала, що МОЗ фальсифікує ще одну цифру, заявляючи, що 72 відсотки людей підтримують реформу. Насправді ж 100 відсотків людей мають підтримувати її.

«Я теж підтримую медичну реформу, але не ту, яку пропонує МОЗ. Тому що за нею посилюються ті розбіжності, які зараз є. Адже допомога буде доступна тільки тим, у кого є гроші, а наше завдання зробити її доступною для тих, у кого їх немає. Тому нам потрібне обов’язкове медичне страхування. Через цей шлях пройшла Польща, Румунія, Молдова, в цій системі працює Японія. Система має поступово впроваджуватися, щоб медична допомога була доступною і люди вірили в те, що коли вони захворіють, то не будуть помирати без допомоги», – сказала вона.

Читайте також: Первинні медичні послуги в Україні будуть безкоштовними, – Супрун

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 20:16:25