Із прийняттям закону 7163 ніякого «АТО» більше не буде
Ганна Гопко
громадський діяч і журналіст, народний депутат України

Отже, Президент вніс два окремих законопроекти про Донбас: №7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» і №7164 «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей».

Перший – надзвичайно важливий документ, який вирішує ті правові колізії, про які хіба що ледачий не говорив упродовж трьох років неоголошеної війни Росії проти України. З прийняттям цього закону ніякого «АТО» більше не буде. Окупація окремих районів Донбасу нарешті чітко визнається окупацією, а Росія – країною-агресором, яка несе відповідальність за свої війська, найманців, колаборантів, окупаційні органи і всі їх злочини.

Законопроект окреслює міжнародно-правові наслідки російської агресії, механізми захисту національних інтересів України і прав громадян на окупованих територіях, особливості взаємодії військових і цивільних структур у разі запровадження воєнного стану.

Поряд з мирними засобами реінтеграції окупованих територій, які, безумовно, залишаються для України пріоритетними, законопроект передбачає і застосування Збройних сил для відсічі російській агресії у відповідності з правом України на самооборону згідно зі статтею 51 статуту ООН.

Другий законопроект (7164) – зовсім короткий і передбачає продовження на рік «замороженого» до деокупації Донбасу закону 2014 року «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», який інакше втратить чинність 18 жовтня. За великим рахунком, Україні закон «Про особливий порядок…» не потрібен. Навіть якщо він і буде залишатися замороженим. У Росії було три роки, щоб забратися геть з Донбасу і тим самим створити умови для його реалізації. Кремль цього не зробив і навряд чи зробить, якщо продовжити цей закон ще на рік.

Єдина причина, яка змушує взагалі розглядати це питання, – необхідність утримання підтримки західних партнерів, які вважають, що без такого кроку буде складно утримати спільний дипломатичний і санкційний фронт Заходу проти Москви.

Тому моя позиція проста: не те що приймати, а навіть розглядати законопроект №7164 можна лише після того, як буде В ЦІЛОМУ прийнято вкрай важливий закон про деокупацію Донбасу №7163.

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-22 07:39 :53