середа, 4 жовтня, 2017, 14:44 Економіка
ЖК комфорт-класу у Борисполі зводять з численними порушеннями, – «Житлоблуд»

ЖК «Престиж», який зводять у місті Бориспіль, позиціонує свої квартири як житло комфорт-класу. Однак насправді на будівництві виявлено численні порушення: балконні плити зроблені абияк, цегла покладена недбало, а у стінах – величезні шпарини. А місцева влада переконана: дозвіл на зведення об’єкту забудовник отримав нечесно, адже там не дотримані жодні норми.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань «Житлоблуд» (щовівторка о 22:30 на телеканалі ZIK).

Житловий комплекс «Престиж» зводять на вулиці Київський шлях, що у місті Бориспіль. Забудовник ТОВ «Патрікбуд» обіцяє спорудити 9-поверховий будинок комфорт-класу за сучасними технологіями.

«Ми підписуємо із покупцями форвардний контракт. Це такий різновид цінних паперів, найбільш надійний договір для інвесторів, які купують квартиру на момент будівництва», – розповідають у відділі продажу «Престижу».

Однак фахівці переконані: такий документ якраз дуже ризикований для інвестора.

«Основну суму від вартості ви сплачуєте саме за цінний папір, який надає вам право укласти договір купівлі-продажу. Вартість цих майнових прав складатиме, швидше за все, 20-30 відсотків від ціни квартири. Та якщо із якихось причин житло не збудують, інвестору компенсують лише те, що він заплатив за майнові права», – розповів юрист Руслан Редько.

Та й у місцевої влади назбиралось чимало питань щодо ЖК «Престиж».

«Вони почали будівництво, не вивісивши відповідних документів. Має бути хоча б паспорт об’єкту. Є певні норми забудови земельної ділянки, має залишатись частина для соціальної інфраструктури. А там немає ані парковок, ані дитячих майданчиків. Місцева влада не надавала їм дозволу – це зробило Київський обласне ДАБІ. Ви ж розумієте, як вони видають дозволи в обхід міста: приїхав, домовився, скільки коштує квадратний метр – і вони дають дозвіл на об’єкт. А потім я несу відповідальність, якщо там щось впаде», – обурювався секретар Бориспільської міської ради Ярослав Годунок.

У місцевих мешканців із кожним днем стає все більше претензій до будівництва. Мовляв, розвантаження будматеріалів відбувається впритул до під’їздів, а численні вантажівки із цеглою руйнують усе асфальтне покриття. А наприкінці літа у «Престижу» просто обвалились дві балконні плити. І це при тому, що гасло забудовника «Перш за все – якість будівельних матеріалів та робіт!». Однак у відділі продажу переконують: падіння плит було запланованим.

«Вони не обвалились, це був демонтаж, який запланували заздалегідь. Дев’ять балконних плит мали певний дефект, тож було вирішено демонтувати частину із них, а інші – підсилити», – запевнили менеджери ЖК.

Проте секретар міської ради Ярослав Годунок говорить про грубі порушення на будові.

«Коли ми дізналися, що впали балкони, відразу викликали поліцію. Було зареєстроване кримінальне провадження, яке зараз не розслідується. Балконні плити просто впали, адже там навіть не було, за що їх зачепити», – каже Годунок.

Незалежні будівельні експерти у версію із демонтажем теж не дуже вірять.

«Не можна планувати демонтаж балконів шляхом їх обвалу. Це небезпечно і може завдати шкоди іншим елементам будівлі. Тут може бути неякісне проектування, до того ж, швидше за все, є питання і до якості виконання будівельних робіт. Адже сама плита, що впала, була суцільною, вона не розламалась навпіл. Її, по-суті, вивернуло зі стіни. Відповідно, або кріплення, або сама плита не витримали навантаження»,– зазначає експерт будівельної галузі Іван Герц.

Та оскільки представники компанії-забудовники відмовились провести знімальну групу на будівельний майданчик, журналісти вирішили потрапити туди, заручившись допомогою місцевої влади, щоб на власні очі переконатись, як зводять житло «комфорт-класу».

Побачене просто вразило: балконні плити зроблені абияк, цегла покладена недбало, а у стінах – величезні шпарини.

«Балкони не пов’язані із самим фасадом, вони просто прикладені туди. Уявіть, яке навантаження йде на ті плити», – обурювався Ярослав Годунок.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 02:12:42