середа, 4 жовтня, 2017, 14:41 Регіони
У Тернополі дітям без щеплень від кору заборонили ходити в школи й садки

У Тернополі з 10 жовтня діти без жодної вакцинації проти кору не зможуть відвідувати навчальні заклади.

Як повідомили IA ZIK у прес-службі міськради, таке рішення прийняла міська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Зараз у місті зафіксовано п’ять випадків захворювання дітей на кір. За словами чиновників, профілактичні заходи проводять, щоб інфекція не поширювалась.

Уже з 10 жовтня діти, які не отримали жодної вакцинації проти кору, на період спалаху, будуть відсторонені від відвідування дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Період спалаху визначається впродовж 21 дня від останнього зафіксованого випадку кору.

«Діти повинні отримати дві дози вакцини у віці 1 та 6 років. У Тернополі наразі без жодного щеплення проти кору є 1134 дитини, а з порушенням графіку вакцинації загалом 8663 дітей. Проте, навіть ті, хто вчасно не отримав вакцини, можуть це зробити найближчим часом», – прокоментувала заступник начальника відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення міськради Ольга Ярмоленко.

За її словами, вакцину проти кору в місті видають безкоштовно і вона є у достатній кількості. Батьки дітей можуть звернутися до педіатра та в дитячу поліклініку, де працюють кабінети профілактичних щеплень.

«Кір – це інфекція, яка передається повітряно-крапельним шляхом і дає серйозні ускладнення. Він загрожує і дітям, і дорослим, незахищеним щепленням. Тому закликаємо батьків вакцинувати дітей, щоб вберегти їх від цього небезпечного захворювання та його ускладнень», – зазначила Ярмоленко.

У міській раді додали, що комісія зважила на рекомендації Міносвіти та охорони здоров’я щодо недопущення до навчання для дітей, які не отримали вакцинації від кору.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-21 14:51 :22