середа, 4 жовтня, 2017, 19:58 Події
Калинівку охороняли не лише пенсіонери, – охоронець арсеналу

Звинувачення у недбальстві при охороні складу боєприпасів поблизу Калинівки спростовує інсайдер.

Після вибухів на арсеналі під Вінницею 26 вересня 2017 року військових звинуватили у відсутності належної охорони периметру. Але журналістам програми «Стежками війни» (щовівторка о 22:00 на телеканалі ZIK) вдалося зв’язатися з охоронцем складів, який стверджує протилежне.

«Основна проблема, на яку необхідно вкрай, і вже невідкладно, згідно з дорученням президента, звернути увагу – це кадрова проблема з вартовими Воєнізованої охорони, в яких надзвичайно низька зарплата. В основній своїй масі воєнізовану охорону здійснюють літні люди, які точно не мають соколиного погляду. Тобто з поганим зором і найменшою мотивацією», – заявив на брифінгу Головний військовий прокурор України Анатолій Матіос.

«Навіть дикі звірі гуляли по Калинівці, адже огорожа відсутня. А кількість особового складу була недостатня», – прокоментував журналіст Юрій Бутусов.

А радник Президента України Юрій Бірюков переконував, що серйозні прогалини в охороні складу є. Але їх просто не встигли виправити.

«Почали оголошувати тендери на розробку проектної документації, закупівлю будівельних матеріалів, щоб розпочати будівництво та капітальний ремонт та ще декілька десятків об’єктів, але не встигли», – сказав радник Президента України Юрій Бірюков.

Хоча охоронець складу в Калинівці, з яким вдалося поговорити журналістам, розповів кардинально протилежне.

«Не так і просто туди було проникнути. Так, пенсіонери охороняють, але не так просто туди зайти. Там ще крім пенсіонерів, є військові, які є напоготові», – наголосив охоронець з Калинівки.

Чому тоді у країні, де йде війна, щопівроку підривається арсенал? Можливо тому, що на проблеми звертають увагу, лише коли стається щось надзвичайне?

Цього разу звернули увагу на недофінансування. На склади з боєприпасами виділяли коштів менше, ніж потрібно.

«На підтримку складів та арсеналів – 300 мільйонів. На всі… При бюджетному запиті, який подало відповідне управління – трішки менше 5 мільярдів гривень. Тож, якщо говорити про Калинівку, то у 2014 році виділили 562 тисячі гривень, у 2015 – 631, у 2016 – 2 млн 98 тис. грн», – про це на своїй сторінці у Фейсбук написав радник Президента України Юрій Бірюков. Та додав, що на склад під Калинівкою не встигли витратити гроші, зокрема, на протипожежне оснащення.

А військовий оглядач Олексій Арестович зауважив, що це диверсія на стратегічному рівні в країні.

«Хтось має відповідати. Хто в нас головний по диверсіям? Служба безпеки. І та військова вертикаль в Збройних силах, яка недбало ставиться до охорони особливо важливих об’єктів», – наголосив Арестович.

Нагадаємо, про небезпечність арсенала у Калинівці попереджали ще 9 років тому.

Читайте також: Волонтер розповів неочікувані деталі про охорону складів в Калинівці

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-19 02:13:01