Новини » Регіони 4 жовтня, 2017, 12:04
Голова Волинської ОДА зустрівся з шахтарями через зарплатні борги

Для вирішення непростої ситуації, пов’язаної із заборгованістю заробітної плати шахтарським колективам, голова Волинської ОДА Володимир Гунчик ініціював робочу зустріч із Нововолинським міським головою Віктором Сапожніковим та керівниками двох профспілкових організацій – Юрієм Калістратовим та Анатолієм Мухамеджановим.

Про це IA ZIK повідомили у відділі інформаційної політики ОДА.

Після тривалої розмови Гунчик відповів на запитання журналістів та пояснив, що існує комплекс проблем вугільної галузі, які необхідно вирішити. Найперше – це заборгованість заробітної плати.

«Ми домовилися про те, що повернемось до реорганізації структури «Волиньвугілля», перетворюючи її в окреме шахтоуправління до якого увійдуть усі шахти, включаючи шахту №10. У тому числі й питання, пов’язані з заміною власне структури управління – генеральним директором шахтоуправління повинен бути керівник головної, десятої шахти», – пояснив Володимир Гунчик.

Серозною проблемою стало зменшення продуктивності роботи українських шахт. Рівень видобутку вугілля на ДП «Волиньвугілля» та його шахтах, порівняно із минулорічними показниками, знизився майже на 60 тис. тонн. Така ситуація, за словами Володимир Петровича, викликає занепокоєння і в облдержадміністрації, і в профільного міністерства, власне, й у самих шахтарів.

Що стосується заміни генерального директора вищевказаного підприємства, то на цю посаду буде оголошено конкурс під відповідні зобов’язання. Адже до цього часу, гендиректор не мав жодного перспективного плану розвитку підприємства.

Разом із тим, Гунчик озвучив позицію з цього приводу Ігоря Насалика, який зауважив: якщо упродовж місяця рівень видобутку вугілля не підвищиться, директора підприємства буде замінено. Із цим погодились і присутні на нараді міський голова та керівники профспілкових організацій.

«Ситуація, що склалась у Нововолинську не пов’язана із жодними політичними рішеннями чи діями. Звертаюся до шахтарів: не потрібно перетворювати окреслені проблеми у політику. Шахтарі, міністерство і влада повинні вирішити це питання практично, говорячи про заробітну плату, видобуток вугілля та відповідальність керівників», – звернувся до шахтарів голова облдержадміністрації.

Це підтверджує і голова Волинського теркому вугільників Юрій Калістратов та додає: проблеми, що вникли, повинні вирішити, найперше, на рівні колективу.

«Ми завтра зустрінемося із трудовими колективами. Все, що сказав голова облдержадміністрації ми передамо людям, намагатимемось заспокоїти їх. Я теж підкреслюю, що у цьому питанні жодної політики немає – це трудова незгода, ми самі її вирішимо», – звернувся до присутніх голова теркому.

Голова незалежної профспілки шахти №1 «Нововолинська» Анатолій Мухамеджанов зазначив, що у 2018 році усі підприємства вугільної галузі функціонуватимуть лише за кошти реалізованого вугілля, а дотувати збиткові шахти держава не буде.

«Я намагатимусь передати людям усе, що ми сьогодні обговорили, аби вони зрозуміли: зроблений міністром крок назустріч, коли нинішній керівник підприємства залишається на посаді зроблений для того, щоб він показав конкретний результат своєї роботи: немає результату – немає керівників, а відтак і підприємства», – підсумував розмову Анатолій Мухамеджанов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 23:05 :43