середа, 4 жовтня, 2017, 9:53 Суспільство
Черговий Зевс, якому все до дупи, жбурляє блискавку у рядового титана
Вікторія Балицька
журналіст, громадський активіст

Є один вид популізму, який особливо гидкий, бо він закамуфльований. Він видає себе за праведний гнів і гостру своєчасну реакцію. Це коли показово для плебсу карають когось за якийсь типу неприпустимий стан справ, про який всі знали десятиліттями. Більше того, – ті, хто зверху, давали негласні вказівки тим, хто знизу, вчиняти саме такі неприпустимі речі. І всіх усе влаштовувало.

Але буцімто не влаштовували споживачів послуги. Але то лише зовні здається, що не влаштовували. Влаштовували! Бо інакше такого стану речей би не було. Просто кожен учасник «соціальної драми» має свої психологічні вигоди. А якщо вникнути глибоко, то саме в життєвих принципах і цінностях тих «споживачів» – корінь усіх негараздів. Але так заглиблюватися не прийнято, то дурний тон. Бо в розслідуванні можна вийти на самого себе.

І от в черговий раз якийсь обласний, районний чи міський «Зевс», якому переважно все до дупи, робить вигляд, що йому не до дупи, і «жбурляє блискавкою» в якогось рядового «титана», який тягне на собі частину якоїсь суспільної галузі. І не схильний до аналізу соціум плескає в долоні, не розуміючи, що його в черговий раз намахали, бо навіть не думали системно щось міняти. І коли пристрасті вляжуться усе повернеться на круги свої.

А «Зевси» будуть називати себе «відкритими до критики і готовими до ефективного діалогу та принципових позицій із швидкою реакцією на актуальні запити громадськості». І про це прочитає в газеті якась породілля, лежачи на ліжку в коридорі пологового, і подумає: «от молодці, реагують, рахуються з нами»

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-25 04:36 :51