Новини » Політика 3 жовтня, 2017, 9:10
Вибухи на складах боєприпасів у Калинівці – це спланована акція, – Муженко
Вибухи боєприпасів у Калинівці. Фото: EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO
Вибухи боєприпасів у Калинівці. Фото: EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Перед вибухами на складах у Калинівці були пошкоджені системи зв'язку в окремих силових структурах. Також у пожежних гідрантах не було необхідного тиску для гасіння пожежі. А у Вінниці перед початком вибухів цілу годину не було світла. Це все випадковості, але разом вони вибудовують певний логічний ланцюжок.

Про це в ефірі інтелектуально-політичного ток-шоу «Гра у класику» з Сергієм Рахманіним (щопонеділка о 21:30 на телеканалі ZIK) розповів начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко.

«Ми вже вивчали досвід зарубіжних країн. У нас є відповідні документи, які нам надіслали зі штаб-квартири НАТО, для роз'яснення питань безпеки в арсеналах, утримування відповідних запасів зброї і таке інше. У них чітко розподілені повноваження. Арсенал – це безпосередня відповідальність військових. За ним до тридцяти кілометрів є зона, за яку відповідає Національна поліція. А заходи оперативного супроводження здійснюють відповідні спецслужби. У нас це СБУ та військова контррозвідка», – розповідає Віктор Муженко.

За його словами, також важливими є заходи оперативного пожежогасіння, за які відповідає Державна служба надзвичайних ситуацій.

«Ці всі питання повинні розглядатись в комплексі. Наприклад, на складі збої в Калинівці є багато гідрантів, проте не забезпечується тиск води, через що не можна було своєчасно зупинити пожежу. Ми не могли здійснювати заправку з цих гідрантів та тушити пожежу, тому що водоканал не може забезпечити відповідний тиск води для того, щоб ця система працювала. То чия це відповідальність?», – запитує начальник Генштабу.

На його думку, вибухи на складах боєприпасів у Калинівці – це диверсія, оскільки є багато ознак, які про це свідчать.

«Наприклад, було пошкодження системи зв'язку. Можливо, це випадковість через якісь ремонтні роботи. Далі було пошкодження системи енергозабезпечення. Вінниця на цілу годину була відключена від світла, саме перед аварією. Була і відсутність зв'язку в деяких силових структурах. Я не буду їх називати, оскільки це предмет слідства. Була поява різних космічних апаратів над складом до, під час і після цієї події», – розповідає головнокомандувач ЗСУ.

За його словами, ці всі події – звичайні випадковості, але всі вони будують певний логічний ланцюжок. І якщо ці всі випадковості скласти до купи, то можна говорити про те, що «це була спланована акція».

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2020-12-01 14:23 :52